U zámku Loučeň se znovu představí historicé vozy Ferrari a další skvosty | E15.cz

U zámku Loučeň se znovu představí historicé vozy Ferrari a další skvosty

17. května 2017 • 09:57

Na čtvrtém ročníku Concours d´Elegance bude hrát prim značka Ferrari, která v letošním roce slaví 70. výročí založení. Podařilo se shromáždit automobily, které představují zajímavý průřez produkcí této automobilky. Akci pořádá Společnost Veteránská krása a sdružení Chateau Loučeň Concours d' Elegance 3. a 4. 6. 2017.

"Předchozí ročníky byly motoristickou veřejností přijaty s velkým ohlasem zejména pro unikátnost vystavených automobilů, ale také pro společenské prostředí," říká za pořadetele Bohuslav Klein.

Vedle Ferrari budou vystaveny i další vybrané historické automobily, které nebyly v Čechách ještě vystaveny. Premiéru si odbudou renovované vozy Hispano Suiza J12 (patřící kdysi maharadžovi Holkarovi z Indoru), Bugatti T 44 a 57, Horch, Walter, Mercedes Benz (mezi nimi i typ 770 s karoserií Sodomka), Škoda, Tatra, Praga a dalších. Poprvé v Čechách bude vystavena také famózní Bucciali a nádherná karoserie jednoho z nejkrásnějších aut na světě Bugatti T57 Atlantic. Nebudou chybět ani další auta slavných československých a zahraničních značek.

Hvězda cestovního ruchu, autobus Škoda RTO, se přestala vyrábět před 40 lety. Připomeňte si ji snímky Viléma Heckela

 „Špičkové sportovní vozy nepředstavují pro své majitele jen výjimečný estetický zážitek a radost z jízdy, ale i odpověď na čím dál tím více aktuální otázku, jak dobře investovat. Historické automobily, nejen značky Ferrari ztělesňují exklusivitu, eleganci, prestiž, preciznost a léty prověřenou spolehlivost," uvedla marketingová ředitelka Raiffeisenbank Hana Kovářová. Banka je generálním partnerem akce.

720p 480p 360p 240p
výročí ferrari, 70 let

Autor: nos
 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!