Volkswagen na Slovensku dokončil investici za více než 20 miliard | E15.cz

Volkswagen na Slovensku dokončil investici za více než 20 miliard

ČTK

Slovenská divize německé automobilky Volkswagen dokončila investice v hodnotě téměř 800 milionů eur (20,5 miliardy korun) do výroby sportovně-užitkových vozidel (SUV) Porsche Cayenne.

"Není zcela samozřejmé investovat tak velkou částku na jednom místě. Součástí nového segmentu Porsche je i to, že budeme vyrábět Porsche Cayenne kompletně," řekl předseda představenstva společnosti Volkswagen Slovakia Ralf Sacht. Dodal, že rozšíření výrobních kapacit se odrazilo i ve vytvoření stovek nových pracovních míst.

Investice směřovaly do nové karosárny, montážní haly, testovací dráhy i do technologií. Bratislavský závod Volkswagenu dříve zhotovoval lakované karoserie Porsche Cayenne a vysoký podíl komponentů, vozy byly kompletovány v Německu.

Kromě vozidel Porsche Cayenne Volkswagen na Slovensku vyrábí SUV Volkswagen Touareg a Audi Q7, stejně jako malé automobily. Podnik se připravuje na výrobu nového modelu Audi Q8 a nové generace Volkswagenu Touareg.

Volkswagen jedná o koupi podílu v ruské automobilce GAZ

Slovenská divize Volkswagenu je s 12 700 pracovníky největším soukromým zaměstnavatelem na pětimilionovém Slovensku. Společnost letos v červnu čelila šestidenní stávce zaměstnanců, kterou odbory ukončily po podpisu nové kolektivní dohody, jež zaručuje zaměstnancům kromě jiného růst platů.

Automobilový průmysl je hlavním tahounem ekonomiky Slovenska, které je největším producentem aut v přepočtu na obyvatele. Kromě Volkswagenu mají své závody na Slovensku také automobilky Kia Motors a PSA. Novou továrnu na jihu Slovenska zase staví britská automobilka Jaguar Land Rover.

Zaměstnanci Škoda Auto mohou zůstat v klidu, propouštění nehrozí, říká šéf odborů Volkswagenu

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!