Asociace institucí manažerského vzdělávání vyhlásila osobnosti roku

Asociace institucí manažerského vzdělávání (AIMV), Česká andragogická společnost (ČAS) a LIGS University společně vyhlásily vítěze cen Osobnost vzdělávání dospělých 2014 a LIGS AWARDS 2014. Vítězi ve svých kategoriích se stali Ctibor Határ, Olga Lošťáková a Petr Koten.

 Ilustrační foto
6.2.2015 20:36   |  

V rámci slavnostního večera, který se konal pod záštitou ministra školství, mládeže a tělovýchovy ČR Marcela Chládka a za přítomnosti prvního sekretáře velvyslanectví Republiky Kazachstán, pana Damira Uazhanova, dne 5. 2. 2015 v Clarion Congress Hotel Prague, byli vyhlášeni vítězové cen LIGS AWARDS 2014 a Osobnost vzdělávání dospělých 2014.

„Jako první byli tradičně vyhlášeni vítězové ceny Osobnost vzdělávání dospělých. Tato cena je vyhlašovaná ve dvou kategoriích a to Rozvoj teorie vzdělávání dospělých a andragogiky a Praktická aplikace vzdělávání dospělých a andragogiky (trenér, školitel, lektor, tutor, kouč apod.),“ řekl za organizátory Pavel Makovský. „Cenu vyhlašuje již šestým rokem Asociace institucí manažerského vzdělávání (AIMV) společně s Českou andragogickou společností (ČAS) v rámci snahy o ocenění významných osobností působících na poli vzdělávání dospělých a úsilí o popularizaci celého odvětví,“ doplnil Makovský.

Vítězem kategorie Praktická aplikace vzdělávání dospělých a andragogiky (trenér, školitel, lektor, tutor, kouč apod.) se stala Olga Lošťáková, která je dlouholetým trenérem a koučem v oblasti měkkých dovedností.

Vítězem kategorie Rozvoj teorie vzdělávání dospělých a andragogiky se stal Ctibor Határ, který působí na Pedagogické fakultě Univerzity Konstantina Filozofa v Nitře. V rámci svojí vědecko-výzkumné činnosti se zabývá teoreticko-metodologickými a praxeologickými otázkami sociální pedagogiky, sociální andragogiky a geragogiky. Zabývá se též sociálně-výchovnou péčí o seniory.

„Jako další byl vyhlášen vítěz ceny LIGS AWARDS 2014. Cílem ceny LIGS AWARDS je najít a představit osobnosti, které se podle navrhovatelů významně podílí na rozvoji odvětví dalšího profesního vzdělávání v České republice a dále propagaci významu vzdělávání dospělých ve společnosti,“ dodal Pavel Makovský. Vítězem V. ročníku LIGS AWARDS 2014 se stal Petr Koten, který pracuje od roku 2005 v České společnosti pro jakost na pozici výkonného ředitele.


Čtěte také:

Manažeři Rosněftu už nesmějí nosit boty z krokodýla

Šéf BP Tony Hayward: nejvíce nenáviděný manažer v Americe

Autor: tz

Komentáře

Čtěte také

Babiš chce příští rok schodek pod 50 miliard. Může být ale vyšší, připouští

Babiš chce příští rok schodek pod 50 miliard. Může být ale vyšší, připouští aktualizováno

Ministerstvo financí navrhuje v materiálu, který v pondělí projedná vláda, na příští rok schodek rozpočtu 48,5 miliardy korun. Pro rok 2018 navrhuje schodek 38,5 miliardy a pro… více

Komerční prezentace
Mobilní web