Česko Hewlett Packard Enterprise povede dosavadní šéf HP Kameníček | E15.cz

Česko Hewlett Packard Enterprise povede dosavadní šéf HP Kameníček

Česko Hewlett Packard Enterprise povede dosavadní šéf HP Kameníček
Sídlo Hewlett-Packard v kalifornském Palo Altu
• 
ZDROJ: LPS.1, Wikimedia Commons

ČTK

Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE), která vznikla v listopadu jako jedna ze dvou firem z původní mateřské korporace HP, povede v České republice dosavadní šéf celé české pobočky Jan Kameníček. Obchodním ředitelem se stal dosavadní ředitel divize technologických služeb Pavel Doležal.

Kameníček svoji profesní kariéru zahájil v roce 1991 jako servisní inženýr ve společnosti Digital Equipment a od té doby se pohyboval především v oblasti služeb. Ve vrcholovém managementu je již 18 let, nejprve ve společností Digital Equipment, poté Compaq a od roku 2002 v HP. Od roku 2008 byl generálním ředitelem českého HP.

Obchodní tým pro distribuční kanál a malé a střední firmy povede bývalý obchodní ředitel pro podniky a státní sektor Václav Jakoubek. Ředitelem obchodní jednotky serverů a datových úložišť je bývalý ředitel jednotky kritických systémů HP Tomáš Kubát. Obchodní jednotku síťových prvků povede Lubomír Galatík, který dosud vedl obchodní tým starající se o střední a větší klienty v privátní i veřejné sféře.

Divizi technologických služeb bude řídit Vít Slunečko, konzultační služby bude mít na starosti Daniel Novák a ředitelem obchodní jednotky podnikových služeb je Bedřich Luft.

HP se v minulém měsíci rozdělila na původní společnost HP, v níž zůstala výroba osobních počítačů a tiskáren, a společnost Hewlett Packard Enterprise, která se zaměří na obor technologických služeb a softwaru.

Plán na rozdělení do dvou firem oznámila jedna z nejstarších velkých počítačových společností na světě už loni v říjnu. Jeho důvodem je snaha o zvýšení ziskovosti a možnost efektivněji těžit z rychleji rostoucích aktivit.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!