ČSOB má nového člena dozorčí rady

1.12.2010 12:25   |  

Dozorčí rada ČSOB má od 1. prosince nového člena. Na základě rozhodnutí akcionáře banky, belgické skupiny KBC Bank NV se jím stal Guy Libot. Ke stejnému datu byl jmenován také členem výboru pro audit ČSOB. V obou orgánech Guy Libot nahradil odvolanou Riet Docxovou.

Firemní životopis Guye Libota (narozen 1963) uvádí, že získal magisterský titul z aplikované ekonomie a obchodu na Antverpské univerzitě. V letech 1989 až 1995 pracoval pro Kredietbank v USA a Nizozemí. Mezi lety 1995 a 2003 pracoval pro KBC Bank NV – nejprve jako generální ředitel singapurské pobočky a poté v pozici generálního ředitele holandské pobočky.

V roce 2003 se Guy Libot stal zástupcem prezidenta polské Kredyt Bank a v roce 2006 náměstkem generálního ředitele K&H Bank v Maďarsku. Od roku 2010 pracuje jako generální ředitel KBC Global Services NV pro oblast bankovnictví regionu střední a východní Evropa a Rusko. Libot je členem představenstva společností K&H Bank v Maďarsku, Absolut Bank v Rusku a KBC Banky v Srbsku. Členství v dozorčích radách naplńuje v ČSOB Slovensko a je i členem výborů pro audit ČSOB v tuzemsku, na Slovensku, v Rusku a Srbsku.

Autor: Pavel Daniel

Komentáře

Čtěte také

Estonsko je stále bez prezidenta, nepomohlo ani zvláštní grémium

Estonsko je stále bez prezidenta, nepomohlo ani zvláštní grémium

Nového estonského prezidenta se po marných pokusech parlamentu nepodařilo dnes zatím vybrat ani zvláštnímu voličskému grémiu. Z pěti kandidátů žádný v prvním kole hlasování… více

Mobilní web