Do čela České pojišťovny nastoupil Marek Jankovič

Marek Jankovič se stal předsedou představenstva a generálním ředitelem České pojišťovny (ČP). Původně měl Jankovič do vedení ČP nastoupit 1. června 2015, ale k tomuto datu nebyl ještě dokončen nezbytný schvalovací proces České národní banky.

 Marek Jankovič
17.8.2015 12:48   |  

Jankovič ve funkci nahradil Jaroslava Mlynáře, kterému skončilo funkční období v září 2014. Jankovič vystudoval Slovenskou technickou univerzitu. Svou kariéru v pojišťovnictví začal v roce 1991 ve Slovenské pojišťovně.

Od roku 1998 působil v Pojišťovně AIG Slovakia a od roku 2001 zastával vrcholné manažerské pozice v Allianz-Slovenské pojišťovně, kde byl v roce 2010 jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem.

Česká pojišťovna je největší tuzemskou pojišťovnou s tržním podílem 23,9 procenta. Spravuje na osm milionů pojistných smluv. Je součástí skupiny Generali, jednoho z největších poskytovatelů pojištění v Evropě a největší evropské životní pojišťovny. Se 78 tisíc zaměstnanci po celém světě a se 65 miliony klientů ve více než 60 zemích zaujímá skupina Generali vedoucí postavení na trzích západní Evropy. Stále významnější pozici získává v Asii a v regionu střední a východní Evropy.


Čtěte také:

Marek Jankovič míří z vedení slovenské Allianz do čela České pojišťovny

Pojišťovny vybraly v prvním pololetí na pojistném 59,6 miliardy

Pojištění zdražilo hlavně rizikovým řidičům

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

EU odmítá jednat separátně se Skotskem kvůli brexitu

EU odmítá jednat separátně se Skotskem kvůli brexitu

Lídři Evropské unie jednoznačně odmítli jednat separátně se Skotskem, jehož premiérka Nicola Sturgeonová dnes navštívila Brusel, aby se pokusila zachránit vazby s unií i po… více

Komerční prezentace
Mobilní web