Do čela České pojišťovny nastoupil Marek Jankovič

Marek Jankovič se stal předsedou představenstva a generálním ředitelem České pojišťovny (ČP). Původně měl Jankovič do vedení ČP nastoupit 1. června 2015, ale k tomuto datu nebyl ještě dokončen nezbytný schvalovací proces České národní banky.

 Marek Jankovič
17.8.2015 12:48   |  

Jankovič ve funkci nahradil Jaroslava Mlynáře, kterému skončilo funkční období v září 2014. Jankovič vystudoval Slovenskou technickou univerzitu. Svou kariéru v pojišťovnictví začal v roce 1991 ve Slovenské pojišťovně.

Od roku 1998 působil v Pojišťovně AIG Slovakia a od roku 2001 zastával vrcholné manažerské pozice v Allianz-Slovenské pojišťovně, kde byl v roce 2010 jmenován předsedou představenstva a generálním ředitelem.

Česká pojišťovna je největší tuzemskou pojišťovnou s tržním podílem 23,9 procenta. Spravuje na osm milionů pojistných smluv. Je součástí skupiny Generali, jednoho z největších poskytovatelů pojištění v Evropě a největší evropské životní pojišťovny. Se 78 tisíc zaměstnanci po celém světě a se 65 miliony klientů ve více než 60 zemích zaujímá skupina Generali vedoucí postavení na trzích západní Evropy. Stále významnější pozici získává v Asii a v regionu střední a východní Evropy.


Čtěte také:

Marek Jankovič míří z vedení slovenské Allianz do čela České pojišťovny

Pojišťovny vybraly v prvním pololetí na pojistném 59,6 miliardy

Pojištění zdražilo hlavně rizikovým řidičům

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Stát křísí plány na jižní železniční spoj s Vídní

Stát křísí plány na jižní železniční spoj s Vídní

Ministerstvo dopravy si vzpomnělo na starou trasu někdejšího expresu Vindobona a začalo oprašovat plány na zavedení spoje z Prahy do Vídně přes jižní Čechy. Jedním z cílů by bylo… více

Mobilní web