Fotograf Jan Šibík končí v Reflexu, šéfredaktor ho prý již nepotřebuje

aktualizováno Jeden z nejznámějších českých fotografů Jan Šibík po dvaceti letech odchází z časopisu Reflex. Šéfredaktor listu Pavel Šafr mu údajně sdělil, že jeho snímky již nepotřebuje, Šibíkovi také vadí míra bulvarizace Reflexu. Šafr však podle vlastního vyjádření o vzájemnou spolupráci dál usiluje.

Fotograf Jan Šibík
27.11.2013 15:53   |  

„Nezájem o fotoreportáž a míra bulvarizace přesáhla únosnou hranici a šéfredaktor Šafr mi sdělil, že mé fotografie již nepotřebuje a navrhl mi rozvázání pracovního poměru dohodou,“ zdůvodnil Jan Šibík na svém facebookovém profilu odchod z časopisu. Odpoledne ale fotograf zprávu ze svého profilu odstranil.

Podle serveru Lidovky.cz ale šéfredaktor časopisu Šafr prý o Šibíka dál stojí. „Jednali jsme pouze o změně a charakteru smlouvy. Usiluji o to, aby s námi pan Šibík i nadále spolupracoval,“ sdělil serveru.

Vydavatelství Ringier Axel Springer CZ, které časopis vydává, se k důvodům fotografova odchodu nevyjádřilo, neboť do personální politiky jednotlivých redakcí nezasahuje. „To, že pan Šibík po dvaceti letech z Reflexu odchází, mě osobně mrzí, protože si jeho práce velmi vážím. Ale respektuji jeho rozhodnutí a přeji mu hodně dalších profesionálních úspěchů,“ sdělila generální ředitelka vydavatelství Libuše Šmuclerová.

Dvě stovky reportážních cest

Jan Šibík proslul reportážemi z celého světa, od roku 1985 podnikl přes dvě stovky pracovních cest. Zachytil například konec komunismu v Evropě včetně pádu berlínské zdi nebo krvavého zániku Ceauceskova režimu v Rumunsku. Fotil i následky masakrů v Sieře Leone a Libérii či hladomoru v Africe.

V roce 2004 obsadil v soutěži World Press Photo třetí místo v kategorii Sportovní příběhy. V soutěži Czech Press Photo, určené českým a slovenským fotografům, získal v různých kategoriích desítky ocenění, z toho dvakrát hlavní cenu.

Šibíkův odchod není první letošní změnou ve fotografické redakci Reflexu. Současný šéfredaktor Pavel Šafr se v říjnu rozloučil i s fotografy Stanislavem Krupařem a ke konci července s Tomášem Tesařem.

Jan Šibík na jedné ze svých cest (zdroj: facebookový profil Jana Šibíka).


Čtěte také:

Šafr se vrací do Reflexu, Hamšík zůstává

Rozhovor s Janem Šibíkem: Fotky vykoupené strachem o život

World Press Photo ukazuje svět, který neznáme

Autor: vag, čtk

Komentáře

Čtěte také

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Ropná společnost Royal Dutch Shell omezí investice do solární energetiky, dokud nebude dostatečně zisková. Prohlásil to generální ředitel Ben van Beurden. Na jednání s akcionáři… více

Komerční prezentace
Mobilní web