Investiční ředitel PPF Štefunko končí ve funkci

Dosavadní investiční ředitel skupiny PPF Martin Štefunko k 31. květnu 2015 odchází z vrcholového vedení společnosti a bude se nadále věnovat pouze funkci předsedy dozorčí rady O2 Czech Republic. PPF to oznámila v tiskové zprávě. O odchodu Štefunka psaly deník E15 a týdeník Euro již loni, tehdy ale PPF informace popírala.

 Martin Štefunko
15.5.2015 16:46   |  

Štefunko ve skupině PPF vedl ruského prodejce elektroniky Eldorado, zařízl neúspěšný mediální projekt Naše adresa nebo byl při úspěšném rozstřelu mezi miliardáři Petrem Kellnerem a Karlem Komárkem kvůli Sazce.

Zároveň je považován za muže, který přemluvil miliardáře a majitele PPF Petra Kellnera, aby koupil telekomunikačního operátora O2.


Čtěte zde: Štefunko skončí jako šéf investic PPF, v minulosti stál za akvizicí O2


Do PPF Štefunko nastoupil v roce 2009 poté, co odešel z česko-slovenské investiční skupiny Penta, kde měl na starosti řízení investičních projektů, zejména budování maloobchodního řetězce Žabka a sítě lékáren Dr. Max. Řídil i rozvoj sázkového holdingu Fortuna či se kupříkladu podílel na převzetí Severomoravských vodáren a kanalizací. Při svém odchodu z Penty si odnesl na odměnách okolo 800 milionů korun.

Štefunko studoval na Ekonomické univerzitě v Bratislavě, kde po magisterském studiu získal rovněž doktorát v oboru ekonomické teorie a historie ekonomického myšlení. Vzdělával se také na rakouské Univerzitě Johanna Keplera (obor bankovnictví a finance) a v americkém Mises Institute. Je švagrem miliardáře Daniela Křetínského, který je šéfem Energetického a průmyslového holdingu.


Čtěte také:

Kellnerova PPF čistí operátora O2, odešly stovky lidí

PPF nabídne drobným akcionářům O2 odkup akcií za 277 korun

Autor: pav

Komentáře

Čtěte také

Brexit vyplašil automobilové výrobce, hrozí nižší příjmy o miliardy eur

Brexit vyplašil automobilové výrobce, hrozí nižší příjmy o miliardy eur

Podle aktuálních analýz by brexit mohl snížit příjmy automobilek o miliardy eur a prodeje téměř o milion vozů. Mladoboleslavská Škoda zatím nečeká výraznější změny. více

Komerční prezentace
Mobilní web