Investiční ředitel PPF Štefunko končí ve funkci

Dosavadní investiční ředitel skupiny PPF Martin Štefunko k 31. květnu 2015 odchází z vrcholového vedení společnosti a bude se nadále věnovat pouze funkci předsedy dozorčí rady O2 Czech Republic. PPF to oznámila v tiskové zprávě. O odchodu Štefunka psaly deník E15 a týdeník Euro již loni, tehdy ale PPF informace popírala.

 Martin Štefunko
15.5.2015 16:46   |  

Štefunko ve skupině PPF vedl ruského prodejce elektroniky Eldorado, zařízl neúspěšný mediální projekt Naše adresa nebo byl při úspěšném rozstřelu mezi miliardáři Petrem Kellnerem a Karlem Komárkem kvůli Sazce.

Zároveň je považován za muže, který přemluvil miliardáře a majitele PPF Petra Kellnera, aby koupil telekomunikačního operátora O2.


Čtěte zde: Štefunko skončí jako šéf investic PPF, v minulosti stál za akvizicí O2


Do PPF Štefunko nastoupil v roce 2009 poté, co odešel z česko-slovenské investiční skupiny Penta, kde měl na starosti řízení investičních projektů, zejména budování maloobchodního řetězce Žabka a sítě lékáren Dr. Max. Řídil i rozvoj sázkového holdingu Fortuna či se kupříkladu podílel na převzetí Severomoravských vodáren a kanalizací. Při svém odchodu z Penty si odnesl na odměnách okolo 800 milionů korun.

Štefunko studoval na Ekonomické univerzitě v Bratislavě, kde po magisterském studiu získal rovněž doktorát v oboru ekonomické teorie a historie ekonomického myšlení. Vzdělával se také na rakouské Univerzitě Johanna Keplera (obor bankovnictví a finance) a v americkém Mises Institute. Je švagrem miliardáře Daniela Křetínského, který je šéfem Energetického a průmyslového holdingu.


Čtěte také:

Kellnerova PPF čistí operátora O2, odešly stovky lidí

PPF nabídne drobným akcionářům O2 odkup akcií za 277 korun

Autor: pav

Komentáře

Čtěte také

Maďarsko chce na hranici se Srbskem postavit „masivnější obranný systém“

Maďarsko chce na hranici se Srbskem postavit „masivnější obranný systém“

Maďarsko chce vybudovat druhý plot podél své hranice se Srbskem. Podle oznámil to maďarský premiér Viktor Orbán. Předpokládá, že druhá bariéra pomůže posílit obranu před možným… více

Mobilní web