Jurečka si čistí resort, odvolal ekonomického náměstka Hladíka | E15.cz

Jurečka si čistí resort, odvolal ekonomického náměstka Hladíka

Jurečka si čistí resort, odvolal ekonomického náměstka Hladíka
ministr zemědělství Marian Jurečka
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Ministr zemědělství Marian Jurečka náměstka pro ekonomiku Miroslav Hladík z ODS. Informaci, o níž se v ministerských kuloárech mluvilo již v minulém týdnu, ministr potvrdil České televizi s tím, že Hladíkova nástupce představí během několika dnů. Již dříve Jurečka obměnil dva své náměstky. Další dva si ponechá. Hodlá také nově obsadit post lesnického náměstka.

Hladík byl ekonomickým náměstkem ministerstva od loňského března, kdy jej do funkce jmenoval tehdejší ministr Petr Bendl (ODS). Hladík je absolventem Vysoké školy báňské, působil ve veřejném i soukromém sektoru, podnikal jako auditor, daňový poradce a ekonom. Nahradil Tomáše Šimčíka, který v prosinci 2012 po dvou letech ve funkci rezignoval.

Jurečka dnes zároveň potvrdil, že jeho stranického kolegu a dlouholetého zaměstnance ministerstva Stanislava Kozáka na postu náměstka pro úsek zemědělských komodit, výzkumu a poradenství nahradí dosavadní viceprezident Agrární komory Jindřich Šnejdrla (ČSSD).

V pátek ministerstvo potvrdilo, že novým náměstkem pro úsek správní bude asistent europoslankyně Roithové Jiří Jirsa (KDU-ČSL). Vystřídá Jana Sixtu. Ten na ministerstvu končí. Jurečků spolustraník Jirsa bude zároveň jeho prvním náměstkem.

Špalková a Kendlík zůstávají

Na úřadě si Jurečka ponechá náměstkyni pro společnou zemědělskou a rybářskou politiku Jaroslavu Beneš Špalkovou a Aleše Kendíka, který vede úsek pro vodní hospodářství.

„Hovořil jsem s nimi a říkal jsem, že budu rád, kdybychom tu spolupráci si spolu vzájemně zkusili. A pokud by fungovala, tak bych byl za to rád a další změny bych již nedělal,“ uvedl ministr v ČT.

Jurečka dnes zároveň uvedl,že chce v krátké době obsadit místo lesnického náměstka. Toho ministerstvo dlouhodobě nemá, řízením úseku lesnického hospodářství je pověřen Martin Žižka.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!