Martin Blessing příští rok odejde z čela Commerzbank

Šéf druhé největší německé banky Commerzbank Martin Blessing v příštím roce odejde z funkce. Firma oznámila, že Blessing odmítl nabídku na prodloužení kontraktu, který mu vyprší na konci října 2016. Commerzbank od roku 1992 působí také na českém trhu, orientuje se především na velké a střední podniky. V listopadu 2007 zahájila v tuzemsku provoz i nízkonákladová mBank, která patří do stejné finanční skupiny.

Commerzbank, Martin Blessing
1.11.2015 21:17   |  

Dvaapadesátiletý Blessing stojí v čele představenstva společnosti Commerzbank od května 2008. Zatím není jasné, kdo ho v příštím roce nahradí. Blessingovi se podařilo obnovit zdraví banky po problémech souvisejících se světovou finanční krizí a převzetím konkurenta Dresdner Bank, píše agentura Reuters.

„Z návrhu na prodloužení kontraktu a z důvěry, která mi tím byla projevena, jsem měl velkou radost. Přesto jsem se po dlouhém a usilovném přemýšlení rozhodl tento návrh nepřijmout,“ uvedl Blessing.

Německá vláda v minulosti poskytla na záchranu banky více než 18 miliard eur (zhruba půl bilionu korun), velkou část těchto peněz již ale Commerzbank splatila

Dodal, že po 15 letech strávených v představenstvu Commerzbank hodlá zahájit novou kapitolu svého profesního života. „Hluboce tohoto rozhodnutí lituji. Doufal jsem, že budeme moci kontrakt prodloužit,“ prohlásil předseda dozorčí rady podniku Klaus-Peter Müller.

Německá vláda v minulosti poskytla na záchranu banky více než 18 miliard eur (zhruba půl bilionu korun), velkou část těchto peněz již ale Commerzbank splatila. V současnosti vlastní vláda ve firmě zhruba 15procentní podíl prostřednictvím státního fondu na záchranu bank Soffin.

V pondělí zveřejní Commerzbank výsledky hospodaření za letošní třetí čtvrtletí. Ve druhém kvartálu banka v meziročním srovnání více než zdvojnásobila čistý zisk na 280 milionů eur. Firma navíc v srpnu oznámila, že poprvé od roku 2007 vyplatí akcionářům dividendu.


Čtěte také:

Commerzbank stáhla návrh na dražbu akcií Tipgames

Commerzbank obcházela sankce vůči Íránu, zaplatí 1,45 miliardy dolarů

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Finsko vyzkouší zaručený příjem, skupina obyvatel dostane 15 tisíc měsíčně

Finsko vyzkouší zaručený příjem, skupina obyvatel dostane 15 tisíc měsíčně

Finská vláda od příštího roku zavede zkušebně takzvaný všeobecný základní příjem. Vybraná skupina občanů bude od státu automaticky dostávat 560 eur (přes 15 tisíc korun) měsíčně.… více

Mobilní web