National Express posílil management, zbrojí na autobusy

E15 exkluzivně Do vedení společnosti National Express CZ přichází významná posila. Firmě se podařilo zlákat Petra Moravce, který donedávna působil ve skupině Abellio a řídil sesterskou firmu Probo Bus. Moravec by měl mít na starosti nové projekty, jeho doménou je především autobusová doprava. Serveru E15.cz to potvrdil šéf společnosti Jan Paroubek.

Petr Moravec
5.4.2014 9:06   |  

Firma ze skupiny stejnojmenného britského kolosu, která se na českém trhu usadila teprve počátkem letošního roku, se tak v tuzemsku zřejmě neomezí jen na vlaky. Moravcův příchod má pikantní nádech. Když se Abellio, které spadá pod Nizozemské státní dráhy, rozhodlo loni vycouvat z českých zemí, převzala všechny jeho firmy konkurenční Arriva. A ta se s Moravcem rychle rozešla.

V National Expressu, který se chce rovněž ucházet o provozování dotovaných spojů, přitom vyvstala Arrivě nepříjemná konkurence. Moravec byl do roku 2008 generálním ředitelem Veolia Transport ČR. Následující dva roky působil v Českých drahách, mimo jiné jako náměstek pro osobní dopravu. Od dubna 2011 vedl Abellio a Probo Bus.


Čtěte také:

Vedení Abellia se po vstupu Němců poroučí

Britský National Express zvažuje vstup na české koleje

Autor: Jan Šindelář

Komentáře

Čtěte také

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

Když v roce 2014 Facebook za 22 miliard dolarů pohltil 50členný startup WhatsApp, byl to velký krok – aplikace už v té době byla celosvětově oblíbená a používalo jí přes půl… více

Mobilní web