Novým náměstkem ministra financí se stal Miroslav Matej

22.8.2011 15:43   |  

Ministr financí Miroslav Kalousek dnes jmenoval svým náměstkem pro finanční, auditní a provozní sekci Miroslava Mateje (36). Pozice náměstka, který bude mít na starosti například audit evropských prostředků, metodiku a organizaci zadávání veřejných zakázek, rozpočet kapitoly rezortu nebo veřejnoprávní kontrolu a interní audit ve veřejné správě, byla po odchodu náměstka Martina Bartáka na konci března neobsazena.

Matej přichází na ministerstvo financí z Lucemburku, kde působil od roku 2006 u Evropského účetního dvora. Před odchodem do Lucemburku pracoval v letech 1999 až 2005 na ministerstvu financí. Působil jako vedoucí oddělení Certifikace, akreditace a finanční perspektivy, vedl také oddělení Koordinace evropské integrace, či byl v pozici interního auditora. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, hovoří anglicky, francouzsky a německy.

Barták byl od loňského listopadu na neplaceném volnu, kvůli vyšetřování armádní zakázky, o níž usilovala automobilka Tatra. Bartáka ministr Kalousek z funkce po zahájení vyšetřování neodvolal. Na konci března ovšem Barták sám rezignoval.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Čeští vojáci dostanou nové průzkumné drony

Čeští vojáci dostanou nové průzkumné drony

Za 12 kusů bezpilotních průzkumných prostředků plánuje ministerstvo obrany zaplatit asi 51 milionů korun bez DPH. Současné drony, které čeští vojáci využívají, jsou podle úřadu na… více

Komerční prezentace
Mobilní web