Novým šéfem představenstva tuzemské LBBW bude Gernot Daumann

19.4.2010 15:32   |  

Novým předsedou představenstva tuzemské banky LBBW bude od poloviny května Gernot Daumann. Informovaly o tom dnešní Hospodářské noviny (HN), podle nichž přichází z tuzemské Volksbank. Daumann informaci HN o svém novém působišti potvrdil. Termín nástupu říct nechtěl s poukazem na to, že ještě nejsou uzavřeny některé formality. Ve funkci nahradí Markuse Hermanna, který rezignoval v půlce února.

Deník píše, že Daumann už počátkem 90. let působil v české pobočce Bayerische Hypotheken und Wechselbank AG, později pracoval na Slovensku pro banku Dexia a Istrobanku. Nový šéf LBBW je specialistou na riskmanagement a problémové pohledávky, uvedly HN. Podle nich LBBW skončila za tři čtvrtletí loňského roku jako jedna z mála tuzemských bank ve ztrátě, a to 431 milionů korun. LBBW Bank CZ působí na českém trhu od roku 1991, v současnosti je podle bilanční sumy devátou největší bankou na českém trhu. Banka poskytuje v ČR služby v oblastech firemního, osobního, investičního a mezinárodního bankovnictví a také v oblasti aktivit na finančních trzích. Jejím 100procentním akcionářem je od 1. září 2008 německá Landesbank Baden-Württemberg.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Důvěřovat danému zařízení, nebo ne? Otázka nad kvalitou zabezpečení soukromých či státních citlivých dat v počítačích, mobilech a síťových prvcích se v posledních letech netýká… více

Mobilní web