Novým šéfem představenstva tuzemské LBBW bude Gernot Daumann

19.4.2010 15:32   |  

Novým předsedou představenstva tuzemské banky LBBW bude od poloviny května Gernot Daumann. Informovaly o tom dnešní Hospodářské noviny (HN), podle nichž přichází z tuzemské Volksbank. Daumann informaci HN o svém novém působišti potvrdil. Termín nástupu říct nechtěl s poukazem na to, že ještě nejsou uzavřeny některé formality. Ve funkci nahradí Markuse Hermanna, který rezignoval v půlce února.

Deník píše, že Daumann už počátkem 90. let působil v české pobočce Bayerische Hypotheken und Wechselbank AG, později pracoval na Slovensku pro banku Dexia a Istrobanku. Nový šéf LBBW je specialistou na riskmanagement a problémové pohledávky, uvedly HN. Podle nich LBBW skončila za tři čtvrtletí loňského roku jako jedna z mála tuzemských bank ve ztrátě, a to 431 milionů korun. LBBW Bank CZ působí na českém trhu od roku 1991, v současnosti je podle bilanční sumy devátou největší bankou na českém trhu. Banka poskytuje v ČR služby v oblastech firemního, osobního, investičního a mezinárodního bankovnictví a také v oblasti aktivit na finančních trzích. Jejím 100procentním akcionářem je od 1. září 2008 německá Landesbank Baden-Württemberg.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Chovanec žádá miliardy na zvýšení bezpečnosti. Máte rezervy, reagoval Babiš

Chovanec žádá miliardy na zvýšení bezpečnosti. Máte rezervy, reagoval Babiš

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) požaduje tři miliardy korun navíc na navýšení počtu policistů a boj proti terorismu. ČSSD považuje bezpečnost za prioritu při sestavování… více

Mobilní web