Novým šéfem Safiny je Petr Koutský

Společnost Safina, přední evropský zpracovatel materiálů s obsahem drahých kovů, oznámila změnu na postu generálního ředitele. Stal se jím Petr Koutský (53), který střídá Viktora Fialu.

 Koutský Petr, CEO společnosti Safina
27.1.2016 12:20   |  

Hlavním Koutského úkolem bude zajistit po dokončení všech postakvizičních kroků stabilizaci společnosti a její další rozvoj zejména v oblasti zajištění nových zdrojů surovin, vývoje nových produktů a získání nových trhů, uvedla firma.

„Safina prochází v poslední době řadou změn, které byly zapříčiněny nejen příchodem nového vlastníka, ale také změnami na globálním trhu. Je proto přirozené, že s novou strategií a novými cíli dochází ke změně i na postu generálního ředitele,“ uvedl odstupující šéf Fiala.

Koutský má dlouholeté zkušenosti z řídicích pozic, převážně finančního zaměření. Před nástupem do Safinypůsobil čtyři roky jako výkonný ředitel ve společnosti AAA Auto Group. V letech 1998 až 2011 pracoval ve společnosti TON, nejprve deset let jako její finanční ředitel a poslední tři roky jako generální ředitel.

Koutský nejprve studoval na Vysoké vojenské letecké škole v Košicích, kde v roce 1985 získal inženýrský titul jako pilot. Po dokončení školy působil několik let jako instruktor pro vojenské piloty. Později se věnoval studiu financí, managementu a marketingu na karvinské fakultě Slezské univerzity v Opavě. V roce 2008 obdržel MBA na britské Nottingham Trent University.


Čtěte také:

Češi o zlato letos neměli zájem, i když na něm mohli vydělat


Autor: try

Komentáře

Čtěte také

Mluvčí a poradce vůdce Islámského státu je po smrti

Mluvčí a poradce vůdce Islámského státu je po smrti aktualizováno

V severosyrském městě Halab zahynul vysoce postavený velitel a mluvčí organizace Islámský stát (IS) abú Muhammad Adnání. Informovala o tom dnes americká monitorovací služba SITE s… více

Mobilní web