Robert Potáč odchází po devíti letech z PPF

7.12.2010 15:27   |  

Robert Potáč (47) po devíti letech odchází z finanční skupiny PPF. Posledních pět let tam vedl oddělení fundingu, které zajišťuje financování pro celou skupinu PPF na finančních trzích. Informaci serveru Ceskapozice.cz PPF bez dalších podrobností potvrdila ČTK.

Potáč, který pochází z rodiny bývalého dlouholetého šéfa Státní banky československé Svatopluka Potáče, byl předtím čtyři roky finančním ředitelem Home Credit International. Po škole nastoupil do ČSOB, kde v různých funkcích pracoval až do roku 1990. Pak ho čekal devítiletý pobyt v Londýně ve službách Živnostenské banky, kde byl nejdříve pět let šéfem assets tradingu, poté byl povýšen na ředitele. V roce 2000 byl krátce poradcem člena bankovní rady ČNB pro oblast bankovní regulace a dohledu nad bankami.

PPF je mezinárodní investiční skupina, jejím hlavním akcionářem je nejbohatší Čech Petr Kellner. Skupina podniká v oblasti realit, spotřebitelského financování a bankovnictví, působí na trzích střední a východní Evropy a Asie.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Vědci v Brně vyvinuli unikátní detekční systém: "citlivé" kabely

Vědci v Brně vyvinuli unikátní detekční systém: "citlivé" kabely

Systém takzvaného neviditelného plotu pro vzdálenou kontrolu potrubí a dalších liniových staveb vyvinuli vědci z Vysokého učení technického (VUT) v Brně. Zařízení umožňuje… více

Mobilní web