Šéf drah bude brát 320 tisíc korun plus odměny

Nový předseda představenstva Českých drah Pavel Krtek má ode dneška jasno o svém příjmu. Dozorčí rada mu schválila základní hrubý plat 320 tisíc korun. K tomu si mohou všichni členové představenstva přijít na odměny, které mohou dosáhnout až 60 procent pevné složky, tedy 192 tisíc korun. Cíle, na jejichž základě se bude rozhodovat o vyplacení odměn, chce dozorčí rada schválit koncem ledna.

Nový šéf Českých drah Pavel Krtek
8.1.2015 13:42   |  

„Primárně půjde o ekonomické ukazatele, ale hodnotit chceme i úspěšnost splnění odborných úkolů v rámci kompetencí jednotlivých manažerů. O případném vyplacení pohyblivé složky mzdy budeme rozhodovat po vyhodnocení ročního hospodaření společnosti,“ uvedl předseda dozorčí rady Milan Feranec. Odvolaný člen představenstva bude mít nárok na odchodné ve výši šestinásobku základního platu, musí ale v představenstvu působit alespoň půl roku.

Pokud jde o platy vedení Českých drah v posledních letech, bude patřit Krtkův management k nejhůře placeným. Předchozí drážní šéf Daniel Kurucz měl základní plat 370 tisíc korun a odměny až 222 tisíc. Před ním řídil dráhy Dalibor Zelený, jehož základní plat byl 250 tisíc korun. K tomu si ale v závěru svého sedmiměsíčního působení přišel na odměnu 750 tisíc korun a dodnes se s drahami pře o vyplacení konkurenční doložky.

Deník Dnes spočítal, že v případě vyplacení doložky by byl celkový Zeleného příjem za sedm měsíců devět milionů korun. Zeleného předchůdce Petr Žaluda uváděl jako výši svého platu půl milionu korun. Dozorčí rada ČD dnes jedná i o prodeji pozemků na Masarykově nádraží skupině Penta, zásadní verdikt se ale nečeká.


Čtěte také:

Kurucz skončil v čele Českých drah. Nahradí ho Krtek

Odměny celkem za 3,3 miliardy korun. Členové správních rad si pohoršili

Zadlužené dráhy přibrzdí nákupy nových vlaků

Autor: Jan Šindelář

Komentáře

Čtěte také

Indonésan tvrdí, že je mu 145 let, byl by tak nejstarší na světě

Indonésan tvrdí, že je mu 145 let, byl by tak nejstarší na světě

Nejstarším žijícím člověkem je patrně Indonésan, který tvrdí, že je mu 145 let. Podle údajů na jeho občanském průkazu se narodil 31. prosince 1870 a místní úřady toto datum… více

Mobilní web