Šéf Ericssonu končí. Tržby firmě klesají už sedm čtvrtletí v řadě | E15.cz
Přejít do staré verze E15

Šéf Ericssonu končí. Tržby firmě klesají už sedm čtvrtletí v řadě

Šéf Ericssonu končí. Tržby firmě klesají už sedm čtvrtletí v řadě
25. července 2016 • 10:26
Generální ředitel švédské společnosti Ericsson Hans Vestberg (51) se s okamžitou platností vzdal funkce. Firma uvedla, že ji nyní povede finanční ředitel Jan Frykhammar (51), dokud podnik za Vestberga nenajde náhradu. Ericsson je jedním z největších výrobců telekomunikačních zařízení na světě.

Vestberg firmě šéfoval od roku 2010, v posledních měsících se ale stal terčem kritiky. Média zpochybňovala jeho řízení i mzdu, zejména poté, co akcie firmy po zveřejnění slabých čtvrtletních výsledků hospodaření spadly v dubnu během jediného dne o 15 procent.

Ericsson oznámil, že Vestberg, který byl ve firmě 28 let, rezignoval i na funkci prezidenta firmy a člena představenstva.

Firma před několika dny uvedla, že srovnatelné tržby jí klesly už sedmé čtvrtletí za sebou. Naproti tomu čínská společnost Huawei Technologies, což je hlavní rival Ericssonu, dnes uvedla, že v letošním prvním pololetí zvýšila tržby o 40 procent.

Ericsson hodlá ve Švédsku propustit tři až čtyři tisíce lidí

Ericsson je největším výrobcem zařízení pro bezdrátové komunikační sítě na světě. Především na vyspělých trzích je již většina sítí nejnovějších generací vybudována. Ericsson v poslední době hledá způsoby, jak si v této oblasti podnikání zajistit růst.

Eric

Autor: ČTK
 

businessinfo.cz

  • Česká firma vyvinula unikátní metodu, která pomáhá rozkládat plasty. Uplatnění najde v Číně
  • Na solárním boomu v Česku vyrostlo množství firem. Teď hledají příležitost v zahraničí
  • Chile: Exportéry láká trh s otevřenou náručí
  • Neplatičů DPH v registru přibývá geometrickou řadou
Přejít do staré verze E15