Síkora končí jako šéf České asociace pojišťoven. Prý kvůli neshodám

Tomáš Síkora (44) ukončí na základě dohody k 30. červnu své devítileté působení na pozici výkonného ředitele České asociace pojišťoven. Informace o nástupci bude zveřejněna až po jeho jmenování do funkce, sdělila asociace. Podle informací Hospodářských novin stojí za Síkorovým odchodem neshody s prezidentem asociace a šéfem pojišťovny Kooperativa Martinem Divišem.

 Tomáš Síkora
10.6.2015 16:08   |  

Podle zdrojů HN šlo o osobní problém, oba muži se už neshodli prakticky na ničem. „Věřím, že cenné zkušenosti i vytvořené kontakty budu moci využít i v další profesní praxi,“ okomentoval svůj odchod Síkora.

Podle Diviše asociace musí pokračovat v práci na tom, aby pojišťovnictví bylo respektovaným partnerem nejen pro domácnosti a firmy, ale i pro zákonodárce, státní správu a regulátora.

Ve funkci působil od května 2006

Síkora na pozici výkonného ředitele asociace působil od května 2006. Na začátku 90. let založil finančně-poradenskou firmu a v této oblasti působil více než 15 let. V letech 2000 až 2005 byl prezidentem Asociace finančních poradců a zprostředkovatelů, později rovněž pracoval ve vedení Asociace finančních a investičních zprostředkovatelů.

V letech 2005 až 2006 se věnoval konzultantské činnosti. V letech 2009 až 2012 zastával funkci předsedy Výboru pro finanční trh, poradního orgánu bankovní rady České národní banky.

ČAP je zájmovým sdružením komerčních pojišťoven, jejichž podíl na celkovém předepsaném pojistném v Česku činí zhruba 97 procent.


Čtěte také:

Přestaneme pojišťovat cestovky, varuje asociace kvůli sporné novele

ČSOB Pojišťovnu opustil šéf, firma hledá jeho nástupce

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Zákazníci mají zájem o nové služby, tvrdí O2. Zisk vyrostl na 2,5 miliardy

Zákazníci mají zájem o nové služby, tvrdí O2. Zisk vyrostl na 2,5 miliardy aktualizováno

Operátor O2 v prvním pololetí zvýšil konsolidovaný čistý zisk o desetinu na 2,55 miliardy korun. Provozní výnosy klesly o necelé jedno procento na 18,22 miliardy Kč. Výnosy v… více

Mobilní web