Škoda Auto mění výkonného ředitele své čínské divize

Fotogalerie Novým výkonným ředitelem odpovědným za aktivity Škody Auto v oblasti marketingu, prodeje a poprodejních služeb v Číně bude od října Michael Arndt (43), který byl od listopadu zodpovědný za prodejní aktivity značky v Asii a zámoří.

 Michael Arndt Dalších 23 fotografií v galerii
14.6.2016 14:43   |  

Arndt vystřídá Thomase Owsianského (48), který v rámci značky Volkswagen převezme funkci viceprezidenta za prodej a marketing v Jižní Americe. Owsianský ve funkci působil od roku 2014.

„Michael Arndt je zkušený automobilový odborník s mezinárodními zkušenostmi, který se v čínském prostředí dokonale vyzná. Bude nadále udržovat náš růstový kurs na nejdůležitějším trhu značky Škoda,“ uvedl člen představenstva Škody Werner Eichhorn. Arndt bude mít aktivity Škody na čínském trhu na starosti v rámci společnosti SAIC Volkswagen.

Model Škoda VisionS, který se má začít v Číně vyrábět příští rok:

Čína je pro Škodu Auto klíčovým trhem. Ve svém největším odbytišti automobilka loni prodala 281 700 vozů, což je více než čtvrtina celkové produkce. Do roku 2020 chce Škoda v zemi prodávat půl milionu vozů.

Škoda patří na čínském trhu k automobilovým průkopníkům. Již v roce 1936 provozovala značka v zemi pět obchodních zastoupení.

V novodobé historii začala automobilka s výrobou v Číně v roce 2007, kdy začala na trh dodávat model Octavia. Vedle závodu An-tching nedaleko Šanghaje se škodovky v Číně vyrábí i v továrnách ve městech Nan-ťing, I-čeng a Ning-po. Dosud prodala značka Škoda v Číně více než 1,6 milionu vozů.


Čtěte také:

Dieselgate: Britové vyšetřují Škodovku, jestli nepodváděla

Na prodeje VW dopadl emisní skandál. Po třinácti letech poprvé klesly

Problémové motory montovala i Škoda. VW vyčlenil na pokutu miliardy

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web