Tvrdík získal další post, usednul v dozorčí radě Pivovarů Lobkowicz

Expanzi čínského investora CEFC v Česku provází obsazování míst ve statutárních orgánech nakoupených firem v čele s hlavním tuzemským reprezentantem Jaroslavem Tvrdíkem. Ten po nedávném zvolení do dozorčí rady fotbalové Slavie získal i post člena dozorčí rady Pivovarů Lobkowicz, v nichž nedávno CEFC koupila zhruba osmdesátiprocentní podíl.

 Jaroslav Tvrdík
6.1.2016 12:19   |  

Do dozorčí komise Tvrdíka a další dva nové členy zvolila valná hromada Pivovarů Lobkowicz Group v polovině prosince poté, co na své posty rezignovali dlouholetí členové a spolumajitelé skupiny Grzegorz Hóta, Martin Burda a Eva Kropová.

„Jaroslav Tvrdík je členem představenstva CEFC Investment (Europe) Company a.s, jež drží sedmdesátiprocentní podíl ve společnosti Lapasan, která je majoritním vlastníkem PLG. Pan Jaroslav Tvrdík tak v dozorčí radě PLG reprezentuje majoritního akcionáře,“ uvedla mluvčí páté největší tuzemské pivovarnické skupiny podle výstavu v Česku Renata Melíšková.

Tvrdík figuruje minimálně v pěti firmách a institucích spojených s aktivitou CEFC v Česku

Společně s Tvrdíkem byli do dozorčí rady zvolení i Miloš Badida a Radek Placanda. Zvoleni byli přitom na základě návrhu čínských většinových majitelů. Původně totiž mezi trojicí navrhovanou představenstvem firmy Tvrdík nefiguroval a místo něj se mělo hlasovat o zvolení Libora Kaisera.

Představenstvo ale svůj návrh po předložení protinávrhu Lapasanu stáhlo. Tvrdík tak nyní figuruje minimálně v pěti firmách a institucích spojených s investorskou aktivitou čínské CEFC v Česku.

Od předloňského září je prezidentem Smíšené česko-čínské komory vzájemné spolupráce, jednatelem Lapasanu a členem představenstva CEFC Investment (Europe) Company. Loni v listopadu byl zvolen i do dozorčí rady Slavie a v prosinci do stejného orgánu PLG, tyto dvě změny ale zatím nebyly zapsány do obchodního rejstříku.


Čtěte také:

Pivovary Lobkowicz výrazně snížily ztrátu

Většinu v Pivovarech Lobkowicz získá jejich šéf Zdeněk Radil. Za dvě miliardy

Dušan Kutner Autor: Dušan Kütner redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Komárek se Šmejcem narazili, úřady jim zakázaly ovládnutí rakouských kasin

Komárek se Šmejcem narazili, úřady jim zakázaly ovládnutí rakouských kasin

Rakouský kartelový soud zakázal, aby firmu Casinos Austria ovládla loterijní společnost Novomatic a konsorcium vlastněné českými investory Jiřím Šmejcem a Karlem Komárkem. Ve… více

Mobilní web