Martin Roman se stal členem dozorčí rady VIG

30.6.2010 14:50   |  

Generální ředitel tuzemské energetické společnosti ČEZ Martin Roman se stal členem dozorčí rady rakouské pojišťovací skupiny Vienna Insurance Group. Do dozorčí rady ho zvolili akcionáři firmy spolu s Wolfgangem Ruttenstorferem, který je dlouholetým šéfem petrolejářského gigantu OMV. Napsal to server týdeníku Týden s odvoláním na hlasování, které VIG zveřejnila na internetových stránkách.

Roman byl podle Týdne do dozorčí rady jmenován od skončení včerejší valné hromady až do valné hromady, která rozhodne o zodpovědnosti vedení pojišťovny za finanční výsledky v roce 2013. Do skupiny VIG patří i tuzemské pojišťovny Kooperativa, Pojišťovna České spořitelny a Česká podnikatelská pojišťovna.

Roman byl letos v dubnu zvolen také do představenstva maďarského plynárenského obra MOL. Roman byl tehdy nominován na neexekutivního člena „Board of Directors“, což je obdoba českého představenstva.

Valná hromada VIG včera ve Vídni také schválila dividendu 0,9 eura na akcii a rozhodla o vyčlenění veškeré pojišťovací činnosti do stoprocentní dceřiné společnosti s názvem Wiener Städtische Versicherung AG Vienna Insurance Group. Na burze obchodovaný koncernový holding ponese jméno Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe a převezme hlavní úkoly řízení nad rámec jednotlivých zemí.

Koncern VIG loni vytvořil především na základě rozvoje obchodní činnosti v zemích střední a východní Evropy zisk před zdaněním převyšující 441 milionů eur, což znamenalo meziroční pokles o 18 procent. Zisk jejích českých aktivit však stoupl o 14 procent na 122,9 milionu eur. Skupina VIG loni zvýšila předepsané pojistné o 1,5 procenta na 8,02 miliardy eur. V samotné ČR pojistné stouplo o téměř 13 procent na 1,6 miliardy eur.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Česko na základě kvót přijalo osm uprchlíků, další tři odmítlo

Česko na základě kvót přijalo osm uprchlíků, další tři odmítlo

Do Česka minulý týden přijela skupina osmi uprchlíků, které země musí přijmout z Řecka či Itálie na základě přerozdělovacích kvót schválených EU. Skupina běženců prošla… více

Mobilní web