V představenstvu PPF bude po Štefunkovi Mlynář

Členem představenstva společnosti PPF, která je hlavní poradenskou společností skupiny PPF v Česku, se stane k 1. červnu 2015 bývalý ministr a nynější šéf komunikace PPF Vladimír Mlynář. Dosud byl členem dozorčí rady společnosti. Představenstvo PPF opouští investiční ředitel PPF Martin Štefunko, který odejde ke konci května z vrcholového vedení skupiny.

 Vladimír Mlynář
22.5.2015 16:51   |  

Do uvolněného místa v dozorčí radě byl ke stejnému datu zvolen Ladislav Chvátal, který byl zároveň zvolen do dozorčí rady PPF banky.

Mlynář (49) po kariéře novináře vstoupil v roce 1998 do politiky, kde působil až do roku 2005 opakovaně jako ministr a poslanec. V letech 2008 až 2009 pracoval pro společnost Telefónica O2. Do skupiny PPF nastoupil v roce 2010. Nyní je členem vrcholového vedení skupiny PPF a ředitel pro vztahy s veřejným sektorem.

Chvátal (52) do skupiny PPF přišel v roce 1994. Od roku 1998 do roku 2007 jako ředitel řídil rozvoj a mezinárodní expanzi skupiny Home Credit. Zároveň působil v roli výkonného ředitele skupiny PPF pro retailové bankovnictví a spotřebitelské financování s odpovědností za strategické řízení eBanky a ČP Leasingu. V letech 2009 až 2014 působil ve vedení PPF Partners.

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes telekomunikace, pojišťovnictví, nemovitosti, zemědělství a maloobchodní služby až po biotechnologie. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a USA. Skupina vlastní aktiva přesahující 24 miliard eur, v přepočtu 658 miliard korun.


Čtěte také:

Štefunko skončí jako šéf investic PPF, v minulosti stál za akvizicí O2

Exministr Mlynář míří do vedení PPF


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Reportáž: Brdy znovuobjevené. Vojenský prostor se po 90 letech otevřel

Reportáž: Brdy znovuobjevené. Vojenský prostor se po 90 letech otevřel Fotogalerie

Dlouho to tady patřilo jen vojákům. Likvidovali vesnice, brázdili lesy těžkou technikou, vzduchem svištěly rakety. Pak se zelená plocha velká 260 km2 pomalu začala otevírat lidem… více

Komerční prezentace
Mobilní web