Voljč se stal po Vanhevelovi šéfem dozorčí rady ČSOB Pojišťovny

24.9.2010 12:31   |  

Předsedou dozorčí rady ČSOB Pojišťovny se stal ode dneška Marko Voljč (64). Ve funkci nahradil Jana Oscara Cyriela Vanhevela, který je nyní generálním ředitelem KBC Group.

Slovinec Voljč pracoval v letech 1976 až 1979 jako ředitel odboru analytiky ve Státní bance ve Slovinsku. Poté až do srpna 1992 působil ve Světové bance v americkém Washingtonu. Od září 1992 do ledna 2004 byl předsedou a výkonným ředitelem NLB banky ve Slovinsku. Do dubna 2006 zastával pozici generálního ředitele pro Střední Evropu v KBC Bank and Insurance v Belgii. Od května 2006 je generálním ředitelem K&H Bank v Maďarsku.

ČSOB Pojišťovna je univerzální pojišťovna, který spravuje téměř milion pojistných smluv. Celkem tři čtvrtiny jejích akcií vlastní belgická pojišťovna KBC Verzekeringen z nadnárodní skupiny KBC, 25 procent drží Československá obchodní banka.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Korejci nesehnali povolení, stavba výrobny pneumatik Nexen se odkládá

Korejci nesehnali povolení, stavba výrobny pneumatik Nexen se odkládá

V průmyslové zóně Triangle nedaleko Žatce začaly terénní práce pro továrnu na výrobu pneumatik. Stavba jihokorejského Nexenu začne ale až v příštím roce, termín otevření se totiž… více

Mobilní web