Wagenknecht musel skončit i v Českých drahách | E15.cz

Wagenknecht musel skončit i v Českých drahách

Wagenknecht musel skončit i v Českých drahách
16. listopadu 2015 • 10:27
Bývalý náměstek ministra financí Andreje Babiše Lukáš Wagenknecht byl minulý týden odvolán z výboru pro audit Českých drah. „Ráno mi přišla sms zpráva, ať už na zasedání výboru nejezdím. Řídící výbor Českých drah mě odvolal prostřednictvím per rollam hlasování, tedy na dálku,“ potvrdil informace serveru E15.cz Wagenknecht.

Auditora přivedl na ministerstvo financí sám Andrej Babiš, odvolal jej bez udání důvodu krátce před prázdninami v den, kdy jej Wagenknecht informoval o nátlaku Radmily Kleslové na něj kvůli tomu, že poukazoval na její podivnou smlouvu se společností ČEZ. Následně se odměny Kleslové ve státních firmách včetně Českých drah staly mediálním tématem.

„Pan Wagenknecht už není zaměstnancem ministerstva financí,“ vysvětlil serveru E15.cz důvod odvolání Milan Feranec, předseda dozorčí rady ČD.

Ve výboru pro audit by ale měli být zastoupeni nikoliv zaměstnanci ministerstev, ale především odborníci, a to Wagenknecht s 15letou praxí auditora je. Odpolitizování státní správy a angažmá odborníků prosazuje v první řadě sám Andrej Babiš, jehož hnutí ANO má v gesci i resort dopravy.

Videodebata týdeníku Euro: Je Wagenknecht poslední obětí Andreje Babiše?

 

businessinfo.cz

  • Česká firma vyvinula unikátní metodu pomáhající rozkládat plasty, uplatnění najde v Číně
  • Na solárním boomu v Česku vyrostlo množství firem. Teď hledají příležitost v zahraničí
  • Chile: Exportéry láká trh s otevřenou náručí
  • Neplatičů DPH v registru přibývá geometrickou řadou