Absolon může vymáhat miliony po PPF, skupině prý pomáhal ovládnout Novu

Podnikateli Čeňkovi Absolonovi se otevřela cesta k vymáhání 19 milionů korun po společnosti PPF, patřící Petru Kellnerovi, za pomoc při ovládnutí TV Nova. Obvodní soud pro Prahu 1 zrušil původní rozhodčí nález z roku 2012, podle kterého zprostředkovatel obchodu, společnost Telfin, Absolonovi zaplatit nemusí.

 Logo skupiny PPF
1.9.2015 14:36   |  

Podle soudce Jiřího Kohoutka rozhodčí soud nezkoumal všechny důkazy, když odmítl vyslechnout dva svědky navrhované Absolonem. PPF v reakci popřela, že by v případu jakkoliv figurovala. Spor tak bude zřejmě pokračovat žalobou na uhrazení peněz. „Budu požadovat po skupině PPF uhrazení celé sumy včetně penále,“ řekl po vynesení rozsudku Absolon. Ten se o vyplacení peněz soudí zhruba deset let a chce celý případ dotáhnout do konce.

Podle společnosti PPF je dnešní Absolonovo vyjádření absurdní. „Skupina PPF s ním neměla žádný smluvní vztah a tak ani není účastníkem sporu,“ uvedla v tiskovém prohlášení.

Přesvědčili podílníka

Absolon měl s kolegou Pavlem Knapem podle týdeníku Dotyk za úkol přesvědčit k prodeji svého podílu v televizi režiséra Petera Kršáka, který si jako jediný z původních zakladatelů TV Nova ponechával podíl ve společnosti CET 21, držiteli vysílací licence. Absolon s Knapem měli na Kršáka podle Dotyku silný vliv. Bez odkupu Kršákových zhruba 17 procent by PPF těžko mohla prodat vysoce ziskovou televizi firmě CME vedené Ronaldem Lauderem.

Slíbené peníze ale Absolon a Knap nedostali a PPF se k závazku dlouhodobě nehlásí. Podle Absolona byla chyba v tom, že smlouvu nepodepsali přímo s PPF, ale s poradenskou firmou Telfin. Ta podle něj byla jen nastrčenou schránkou, aby PPF nebyla při obchodech vidět.


Čtěte také:

Kellner si brousí zuby na opencard. O2 získala opční právo

O2 zvažuje mimořádnou dávku pro podílníky, akcie prudce rostou

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

David Marek: Do důchodu? Raději se ani neptejte

David Marek: Do důchodu? Raději se ani neptejte

Po nepovedené a demontované penzijní reformě, o niž se pokusil předchozí kabinet, bude mít málokterý politik odvahu přijít s komplexní změnou. Proto bude zítra koaliční rada… více

Mobilní web