Miliardový Eurojackpot láká nelegální hráče. Sazka žaluje Lottoland

E15 exkluzivně Loterijní společnost Sazka podala žalobu na společnost Lottoland se sídlem na Gibraltaru. Důvodem je skutečnost, že firma začala nabízet možnost přes webové stránky v češtině sázet v miliardové nadnárodní loterii Eurojackpot. V Česku má ale mezinárodní licenci a povolení od českého ministerstva financí k provozování hry jen Sazka.

 Sázející tipují pět čísel z 50 a v samostatné hře ještě dvě z osmi.
18.11.2014 10:45   |  

„Státní zastupitelství už potvrdilo příjem trestního oznámení a předalo případ oddělení hospodářské kriminality. Jsme přesvědčeni, že hospodářská kriminálka navštíví i firmy, které napomáhají tomu, aby se v Česku Lottoland snažil fungovat,“ řekl v rozhovoru pro deník E15 generální ředitel Sazky Robert Chvátal. Lottoland se přes zaslané dotazy ke kauze nevyjádřil.

Situací se již začalo zabývat i ministerstvo financí, pod které spadá regulace loterijního a hazardního trhu. „Ministerstvo financí v poslední době obdrželo řadu podnětů upozorňujících na sázení v číselné loterii Eurojackpot prostřednictvím společnosti Lottoland,“ řekl náměstek ministra financí Ondřej Závodský s tím, že úřad postoupí podněty Specializovanému finančnímu úřadu k dalšímu prošetření.

Anketa

Přiměl by vás tučný mezinárodní jackpot Sazky sázet?

ano   49% sázím už nyní   18% ne, zásadně nesázím   34%

V anketě hlasovalo 446 čtenářů.
Hlasování bylo ukončeno.

další ankety

„Pokud SFÚ po prošetření daných podnětů usoudí, že došlo k porušení zákona o loteriích a jiných podobných hrách, může uložit pokutu až do výše 10 milionů korun,“ dodal Závodský.

Stamilionové výhry

Lidé v Česku mohou sázet v nadnárodní loterii Eurojackpot od začátku října. Kvůli účasti milionů lidí z řady evropských zemí je nejnižší garantovaný jackpot 275 milionů korun, nejvyšší až 2,5 miliardy korun.

Maximální výhry se přitom v Česku dosud pohybovaly v řádu stamilionů. Jednání o přístupu Sazky k této loterii fungující nyní v 16 zemích Evropy přitom navíc trvala kvůli přísným požadavkům organizátora loterie i českého ministerstva financí více než rok.


Čtěte také:

Češi překonali v Eurojackpotu očekávání, prosázeli přes 25 milionů

Češi se poprvé zúčastní Eurojackpotu, zájem má na 60 tisíc sázkařů

Češi v Eurojackpotu vsadili již miliony korun

Autor: Dušan Kütner

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Mobilní web