Pelikánovi drhne start nového insolvenčního rejstříku

Již v prosinci mělo ministerstvo spravedlnosti spustit novou verzi insolvenčního rejstříku. Start však resort Roberta Pelikána (ANO) odkládá o několik měsíců na první polovinu letošního roku.

 Robert Pelikán
27.1.2016 6:06   |  

„Vzhledem k obsáhlé migraci dat ze starého portálu na nový a jejich manuálnímu čištění, bylo posunuto oficiální spuštění na první polovinu tohoto roku,“ sdělil Jakub Říman z tiskového oddělení ministerstva spravedlnosti. Současně však dodal, že zdržení se nikomu nedává za vinu, nikdo za něj nebude pykat.

Profesionálové, pro něž je práce s insolvenční databází každodenním chlebem, přitom spuštění nového rejstříku toužebně vyhlížejí. „Současná aplikace je nepřehledná,“ uvedl právník Bystrík Bugan, který se mimo jiné zabývá insolvenčním právem.

Zakázka za 2,4 milionu

Například výši pohledávek jednotlivých věřitelů musí nyní uživatelé komplikovaně hledat v několika dokumentech. „Pomohlo by, kdyby byla výše pohledávek jednotlivých věřitelů viditelná automaticky u jejich přihlášek,“ dodal Bugan.

Nový portál si Pelikánův úřad objednal právě kvůli zastaralosti toho stávajícího. „Nový portál zcela odpovídá moderní koncepci webu 2.0. Je optimalizován pro všechny mobilní a přenosná zařízení,“ doplnil Říman z ministerstva spravedlnosti.

Dodavatelem nového rejstříku je tuzemská společnost Comint. Od státu za něj bez daně z přidané hodnoty dostane zaplaceno 2,4 milionu korun.


Čtěte také:

Robert Pelikán: Státní správa? Pořád se v ní cítím jako mimozemšťan

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán se stal členem hnutí ANO

Daniel Novák Autor: Daniel Novák redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Brusel se zastává médií a opět brojí proti Googlu

Brusel se zastává médií a opět brojí proti Googlu

Evropská komise má v současnosti na stole návrh reformy zákonů o autorských právech. V dokumentech, které EU zveřejní v září, se Evropská komise zabývá podporou mediálních domů.… více

Mobilní web