Miliardový Eurojackpot láká nelegální hráče. Sazka žaluje Lottoland | E15.cz
Přejít do staré verze E15

Miliardový Eurojackpot láká nelegální hráče. Sazka žaluje Lottoland

Miliardový Eurojackpot láká nelegální hráče. Sazka žaluje Lottoland
18. listopadu 2014 • 10:23
Loterijní společnost Sazka podala žalobu na společnost Lottoland se sídlem na Gibraltaru. Důvodem je skutečnost, že firma začala nabízet možnost přes webové stránky v češtině sázet v miliardové nadnárodní loterii Eurojackpot. V Česku má ale mezinárodní licenci a povolení od českého ministerstva financí k provozování hry jen Sazka.

„Státní zastupitelství už potvrdilo příjem trestního oznámení a předalo případ oddělení hospodářské kriminality. Jsme přesvědčeni, že hospodářská kriminálka navštíví i firmy, které napomáhají tomu, aby se v Česku Lottoland snažil fungovat,“ řekl v rozhovoru pro deník E15 generální ředitel Sazky Robert Chvátal. Lottoland se přes zaslané dotazy ke kauze nevyjádřil.

Situací se již začalo zabývat i ministerstvo financí, pod které spadá regulace loterijního a hazardního trhu. „Ministerstvo financí v poslední době obdrželo řadu podnětů upozorňujících na sázení v číselné loterii Eurojackpot prostřednictvím společnosti Lottoland,“ řekl náměstek ministra financí Ondřej Závodský s tím, že úřad postoupí podněty Specializovanému finančnímu úřadu k dalšímu prošetření.

„Pokud SFÚ po prošetření daných podnětů usoudí, že došlo k porušení zákona o loteriích a jiných podobných hrách, může uložit pokutu až do výše 10 milionů korun,“ dodal Závodský.

Stamilionové výhry

Lidé v Česku mohou sázet v nadnárodní loterii Eurojackpot od začátku října. Kvůli účasti milionů lidí z řady evropských zemí je nejnižší garantovaný jackpot 275 milionů korun, nejvyšší až 2,5 miliardy korun.

Maximální výhry se přitom v Česku dosud pohybovaly v řádu stamilionů. Jednání o přístupu Sazky k této loterii fungující nyní v 16 zemích Evropy přitom navíc trvala kvůli přísným požadavkům organizátora loterie i českého ministerstva financí více než rok.

 

businessinfo.cz

  • Na solárním boomu v Česku vyrostlo množství firem. Teď hledají příležitost v zahraničí
  • Chile: Exportéry láká trh s otevřenou náručí
  • Neplatičů DPH v registru přibývá geometrickou řadou
  • Snižte si náklady na byznys v cizině. Žádejte o vrácení DPH
Přejít do staré verze E15