Hnutí ANO dnes představí volební program. Jako poslední z parlamentních stran | E15.cz

Hnutí ANO dnes představí volební program. Jako poslední z parlamentních stran

ČTK

Hnutí ANO dnes představí svůj kompletní program pro říjnové volby do Sněmovny. Formace, kterou průzkumy favorizují jako vítěze voleb, zatím zveřejnila pouze své záměry v daňové oblasti. Hnutí chce zrušit superhrubou mzdu, snížit sazbu DPH pro některé zboží a služby a zachovat výši daně z příjmu právnických osob.

V dalších oblastech by měl podle dřívějšího vyjádření předsedy ANO Andreje Babiše program vycházet z dlouhodobé vize, kterou představil v červnu. V ní mimo jiné psal o rozvoji vysokorychlostních železnic, o podpoře inovativních oborů v ekonomice nebo o energetice založené na jaderné energii a obnovitelných zdrojích.

Glosa Jiřího Liebreicha: Čím víc stránek, tím lepší program? Priority ANO stejně zastíní sám Babiš

ANO je poslední z uskupení, kterým průzkumy dávají šanci na vstup do Sněmovny, které dosud svůj volební program nepředstavilo. Při dnešním zveřejnění dokumentu by měli být přítomni kromě Babiše také ministři životního prostředí Richard Brabec a obrany Martin Stropnický, kteří hnutí ve vládě zastupují. Neočekává se naopak účast místopředsedy Evropského parlamentu Pavla Teličky, který v minulosti působil jako expert ANO pro zahraniční politiku. Této pozice se ale vzdal mimo jiné kvůli tomu, že se jeho a Babišovy názory na Evropskou unii začaly rozcházet.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře sledujte na Info.cz

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!