Výsledky voleb: Kdo vyhrál volby do poslanecké sněmovny | E15.cz

Kdo vyhraje volby do poslanecké sněmovny

1. března 2017 • 15:19

Kdy a jak se sčítají volební hlasy a kdy se dozvíte kdo volby vyhrál - sledujeme aktuálně. Výsledky zde najdete okamžitě po zveřejnění.

Výsledky voleb začínají být postupně známé ve chvíli, kdy se uzavřou volební místnosti a začne přepočítávání hlasů. Většinou dvanáct hodin po uzavření volebních místností už je přepočítána většina hlasů. Oficiálně ale výsledky vyhlašuje Státní volební komise, obvykle týden od uzavření volebních místností.

Aby bylo možné volit, je nutné být takzvaným oprávněným voličem. Oprávněný volič je osoba svéprávná, starší 18 let, která je občanem České republiky a je uvedena na stálém soupisu seznamu voličů. Na zvláštním seznamu jsou uvedeni voliči, kteří se v den voleb nacházejí v nemocnici, sanatoriu, porodnici, ústavu sociální péče, policejní cele, ve výkonu vazby, v trestu odnětí svobody nebo volí prostřednictvím voličských průkazů.

Voličský průkaz je vydán voliči, který se během voleb zdržuje mimo místo svého bydliště. Pomocí voličského průkazu může volit v jakémkoliv jiném okrsku. Volby se konají vždy v pátek od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

O výsledcích voleb rozhodují marketéři v pozadí

Babiš si jde podle volebního modelu za jasným vítězstvím

Autor: red
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!