Allianz: V Německu hrozí kvůli ECB realitní bublina

Strach z inflace kvůli extrémně uvolněné měnové politice Evropské centrální banky (ECB) a dalších globálních centrálních bank, které do ekonomiky pumpují stovky miliard dolarů a eur, může hnát Němce do masivních investic na trhu nemovitostí. To by mohlo v zemi vytvořit realitní bublinu, která byla příčinou poslední globální finanční krize. Varoval před tím finanční ředitel německé pojišťovny Allianz Maximilian Zimmerer.

 Německo, byty - ilustrační foto
22.10.2012 13:27   |  

„Centrální banky zaplavují svět levnými penězi a dlouhodobě nízké úrokové sazby vždy vedou ke špatné alokaci investic. Prokázaly to realitní bubliny v USA, Španělsku a Irsku,“ řekl Zimmerer pro německý list Süddeutsche Zeitung.

Další na řadě by podle finančního šéfa Allianz mohlo být Německo. „Bublinu zřejmě nebudou nafukovat institucionální investoři, ale úprk soukromých investorů do hmotných aktiv ze strachu z inflace a pádu eura,“ řekl Zimmerer podle agentury Reuters.

Ekonomické nerovnováhy v jižní Evropě, které vznikaly od zavedení eura, se nyní podle Zimmerera díky strukturálním reformám a rozpočtovým úsporám zmírňují. „V zásadě, co se týče Španělska a Itálie, nejsou důvody k obavám,“ řekl.


Čtěte také:

Soros: Krize eura ničí EU, osud je v rukou Německa

Analytici: Investice do realit příští rok mírně porostou

Ani kroky ECB zatím podnikatelskou důvěru v Evropě nenakoply

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Lékařská komora prohrála, Číňané mohou dál léčit Čechy

Lékařská komora prohrála, Číňané mohou dál léčit Čechy

Čínští lékaři mohou dál působit ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové, a to na základě výjimky ministerstva zdravotnictví. Tradiční čínská medicína se tak dál bude prosazovat v… více

Mobilní web