Banky za dluhopisy zaplatí vyšším kuponem

5.8.2010 8:53   |  

Banky v nejzadluženějších zemích eurozóny potřebují tento rok refinancovat dluh v dluhopisech ve výši 122 miliard eur, které jsou splatné v letošním roce. Je velice pravděpodobné, že i přes pomoc národních regulátorů budou muset za nově vydané dluhopisy nabídnout vyšší kupon, aby přilákaly investory.

Největší balík musí letos uhradit italská banka Intesa Sanpaolo, a to v hodnotě 28 miliard eur. Následuje UniCredit s 21 miliardami. Ze srovnání dat, které provedla agentura Bloomberg, vyplývá, že italské banky mají 69 miliard eur v dluhopisech splatných letos a 157 miliard splatných příští rok.

Španělské banky musejí refinancovat půjčky za 28 miliard eur a 73 miliard eur v roce 2011. Tamní domy Banco Santander a Banco Bilbao rychle využily momentální příznivé klima po zveřejnění výsledků zátěžových testů a upsaly nové dluhopisy. Přesto musely nabídnout dvojnásobný výnos než v předkrizovém období. Banco Santander, která musí v tomto roce zaplatit 14,2 miliardy eur a 25,8 miliardy eur v roce příštím, nabídla o 50 procent vyšší výnos než v předchozí aukci svých dluhopisů v únoru.

Autor: Zdeněk Pečený

Komentáře

Čtěte také

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble opět podrobil kritice nízké úrokové sazby Evropské centrální banky (ECB). V rozhovoru s německým listem Frankfurter Allgemeine… více

Mobilní web