Čína poprvé po 13 letech připravuje emisi dolarových dluhopisů | E15.cz

Čína poprvé po 13 letech připravuje emisi dolarových dluhopisů

ČTK

Čína bude v následujících měsících poprvé od roku 2004 prodávat dluhopisy nominované v dolarech, což bude, spolu s jüanovými dluhopisy, její první zahraniční emise poté, co jí koncem května mezinárodní ratingová agentura Moody's zhoršila úvěrová hodnocení.

Emise buse sestávat z dluhopisů v čínské měně v hodnotě 14 miliard jüanů (48 miliard korun) a dluhopisů nominovaných v dolarech v hodnotě dvou miliard dolarů (46,7 miliardy korun). S dolarovými dluhopisy jde Čína na trh poprvé od října 2004.

Ve snaze internacionalizovat svou měnu prodává Čína jüanové dluhopisy už několik posledních let. Nynější emise půjde na trh letos v Hongkongu, polovina ještě tento měsíc, prodej druhé poloviny a prodej dolarových dluhopisů se plánují na letošní druhé pololetí.

Hyundai doplácí na spory mezi Pekingem a Soulem, v Číně firmě klesly tržby o 65 procent

Prodej dluhopisů má otestovat, zda se snížení ratingu projeví ve zvýšení nákladů na výpůjčky.

Agentura Moody's koncem května zhoršila úvěrová hodnocení Číny o jeden stupeň na A1 a svůj krok vysvětlila předpokládaným zpomalováním hospodářského růstu a pokračujícím růstem dluhu, což obojí podkope finanční pozici druhé největší ekonomiky světa.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!