Čína předstihla v počtu dolarových miliardářů Spojené státy

Počet dolarových miliardářů v Číně poprvé překonal počet miliardářů ve Spojených státech. Uvedl to čínský časopis o bohatství a luxusu Hurun Report. V pevninské Číně letos registruje 596 miliardářů, zatímco v USA jich je 537.

 Nejbohatší Číňan Wang Ťien-lin
15.10.2015 11:23   |  

Oproti loňskému roku stoupl počet čínských miliardářů o 242. Mezi těmi novými jsou podle časopisu hlavně podnikatelé v oblasti informačních technologií a výroby.

První místo letos zaujímá s 34,4 miliardy dolarů (814,4 miliardy korun) šéf společnosti Wanda Group Wang Ťien-lin. Jeho firma provozuje hotely, nákupní centra a kina, připomíná agentura AP. Druhou příčku obsadil s částkou 22,7 miliardy USD (537,3 miliardy korun) zakladatel internetového giganta Alibaba Jack Ma.

K novým byznysmenům na seznamu čínských miliardářů podle časopisu Hurun Report patří kupříkladu Čcheng Wej z firmy Didi Kuaidi, která ovládá kolem 80 procent čínského trhu alternativní taxi přepravy.

Švýcarská banka Credit Suisse tento týden uvedla, že Čína překonala v počtu lidí náležejících ke střední třídě Spojené státy a má nejpočetnější střední třídu na světě. Nyní ji tvoří zhruba 109 milionů lidí, zatímco v USA je to přibližně 92 milionů.


Čtěte také:

Čína má největší střední třídu na světě, překonala USA

Čínští boháči touží po klidu. Skupují proto odlehlé ostrovy

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Britové založí úřad pro brexit, Cameron nevidí důvod ke skotskému referendu

Britové založí úřad pro brexit, Cameron nevidí důvod ke skotskému referendu aktualizováno

Britský premiér David Cameron považuje aktivaci článku 50 unijní smlouvy, který řeší vystoupení z Evropské unie, za suverénní rozhodnutí Británie, ke kterému nemůže EU zemi nutit.… více

Komerční prezentace
Mobilní web