Do dluhové pasti padá stále více Němců

Bezhlavé zaměření na konzum přivádí stále více lidí do nezvladatelných dluhů také v Německu. Nakupovat zboží na splátky je totiž zejména prostřednictvím internetu stále jednodušší. Až příliš, varují experti, uvedl server Deutsche Welle.

Žebrák v Německu
9.11.2012 15:21   |  

Auta, smartphony, drahé módní výstřelky a další přehnané konzumní požadavky vhánějí po celém Německu stále více lidí do pasti vysokého předlužení. Údaje, které na základě hlášení poraden pro zadlužené lidi ve čtvrtek zveřejnila společnost Creditreform, vypadají děsivě.

Oproti loňskému roku počet předlužených dospělých Němců vzrostl o 190 tisíc na 6,6 milionu. Odborníci odhadují, že kolem 3,8 milionu lidí v dohledné době nebude mít téměř žádnou šanci, jak se svých dluhů zbavit.

Dramatický stav

Situace bývá dramatická zejména v centrech velkých aglomerací, uvádějí experti. Za „baštu zadluženosti“ označují Bremerhaven, jehož téměř každý pátý obyvatel je postižen předlužením. Obdobnou situaci hlásí také z Wuppertalu a mnoha měst v Porúří.

Strmý nárůst předlužení přitom agentura Creditreform zaznamenala napříč celou německou společností. Kromě mladých lidí ve věku do 30 let, které obvykle do dluhů přivedlo přílišné podléhání módním trendům a zábavným aktivitám, bývají předluženi také Němci s velmi nízkými příjmy; narůstá však také počet předlužených důchodců. Za předlužené jsou považováni ti dlužníci, kteří nejsou schopni splatit své závazky v dohledné době.


Čtěte také:

Německé obce se topí v dluzích

Německo chudne, nejbohatší Němci ale bohatnou dál

Německým seniorům hrozí chudoba


Znalci navíc očekávají, že vzhledem k temným výhledům největší evropské ekonomiky lze do budoucnosti očekávat ještě další prohloubení zadluženosti Němců. Dlouhodobé předlužení jim hrozí zejména v případě dlouhodobé ztráty zaměstnání. Další až desetiprocentní nárůst počtu dlužníků v příštím roce se v Německu očekává i v případě, že by se ekonomika země bude vyvíjet stabilně.

Autor: jnd

Komentáře

Čtěte také

Home Credit se vrací do černých čísel, díky Asii má zisk 1,6 miliardy

Home Credit se vrací do černých čísel, díky Asii má zisk 1,6 miliardy

Skupina Home Credit v letošním prvním pololetí vytvořila zisk 59,3 milionu eur (1,6 miliardy korun), o rok dříve vykázala ztrátu 90 milionů eur (2,43 miliardy korun). Tahounem… více

Mobilní web