Draghi nedorazí na setkání centrálních bankéřů, má moc práce | E15.cz

Draghi nedorazí na setkání centrálních bankéřů, má moc práce

Draghi nedorazí na setkání centrálních bankéřů, má moc práce
Guvernér ECB Mario Draghi
• 
ZDROJ: profimedia.cz

bru

Guvernér Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi se omluvil z mezinárodního setkání centrálních bankéřů, které proběhne tento týden v USA. Odůvodnil to pracovní zaneprázdněností.

Draghi původně svou účast na mezinárodním ekonomickém sympoziu v Jackson Hole, které pořádá americká centrální banka Fed, přislíbil. „Rozhodl se ale, že do Jackson Hole nepojede kvůli velké pracovní zátěži, která jej čeká v příštích dnech,“ uvedl mluvčí ECB.

Na setkání nepřijede ani nikdo z ostatních členu standardně šestičlenné výkonné rady ECB, které nyní jeden zástupce chybí. Konferenci si naopak nenechá ujít Draghiho hlasitý kritik a šéf německé Bundesbanky Jens Weidmann, který je z titulu své funkce členem rady guvernérů ECB.

Weidmann a Draghi se dlouhodobě přou o to, zda má ECB nakupovat dluhopisy zadlužených států eurozóny i poté, co jim je poskytnuta unijní finanční pomoc. „Neměli bychom podceňovat nebezpečí, že financování prostřednictvím centrální banky může být stejně návykové jako drogy,“ řekl týdeníku Der Spiegel. Draghi výkup státních dluhopisů podporuje.

Autor: bru
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!