ECB čeká, že ekonomika eurozóny ve zbytku roku poroste

Šéf Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi očekává, že ekonomika zemí platících eurem ve druhém pololetí mírně poroste. Prý tomu pomohou nedávná podpůrná opatření ECB. Její guvernér v dnes zveřejněném rozhovoru s litevským finančním deníkem Verslo žinios podle agentury Reuters zopakoval, že je připraven učinit víc, pokud to bude nutné.

sídlo ECB ve Frankfurtu
25.9.2014 10:00   |  

Důvěru spotřebitelů a podnikání by podle Draghiho mohlo ohrozit zvýšené politické napětí. Sankce, které na sebe navzájem uvalily Rusko a Západ kvůli Ukrajině, ale podle něj na ekonomiku eurozóny měly zatím jen omezený dopad.

ECB začátkem září snížila úrokové sazby na nová rekordní minima a oznámila, že začne poprvé dodávat do ekonomiky eurozóny nové peníze prostřednictvím nákupů cenných papírů od komerčních bank. Chce tak podpořit ekonomiku eurozóny, jejíž růst se ve druhém čtvrtletí zastavil. Minulý týden ECB poskytla komerčním bankám první část levných čtyřletých půjček, které mají posílit nabídku úvěrů pro podniky.

Vývoj ekonomiky eurozóny za posledních deset let

Zdroj: tradingeconomics.com


Čtěte více:

Draghi: ECB politiku neutáhne, dokud inflace nepůjde ke dvěma procentům

ECB čeká, že ekonomika eurozóny v tomto čtvrtletí mírně stoupne

Draghi: ECB podnikne další kroky na podporu ekonomiky

ECB je připravena zasypat kontinent čerstvými eury

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web