ECB opět zvýšila financování pro řecké banky o 900 milionů eur

Evropská centrální banka (ECB) opět zvýšila objem nouzového financování řeckých bank z programu ELA o 900 milionů eur, tedy 24,3 miliardy korun na zhruba 91 miliard eur. "To je částka, která byla požadována," řekl jeden ze zdrojů agentury Reuters. "Nepřekvapilo by mě, kdyby pokračoval růst na této úrovni týden po týdnu," dodal.

 Ilustrační foto
22.7.2015 16:33   |  

ECB o 900 milionů eur zvýšila limit financování také minulý týden. Její krok přišel poté, co Atény souhlasily s reformami a úspornými opatřeními, jimiž věřitelé Řecka podmiňují další finanční pomoc.

Řecké banky jsou nyní na financování z nouzového programu ELA závislé. Programu nouzového financování je určen na pomoc bankám, které čelí dočasným problémům s likviditou. Řecké banky se v pondělí po třech týdnech znovu otevřely, výběry peněz z účtu ale zůstávají omezeny a zachována je i řada dalších restrikcí, včetně zákazu převodu peněz do zahraničí.

Atény se začátkem minulého týdne s eurozónou předběžně dohodly na nové finanční pomoci v objemu až 86 miliard eur podmíněné ekonomickými reformami a úspornými opatřeními. Tříletý program má Řecko ochránit před bankrotem a odchodem z eurozóny.

Čtěte také:

Proč má Řecko dostat více než my, ozývá se ze Slovenska

Řečtí poslanci dostali další balík reforem, na schválení mají šibeniční termín

Řecko dluhy splácí. Ale jen ty, které skutečně musí

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Finsko vyzkouší zaručený příjem, skupina obyvatel dostane 15 tisíc měsíčně

Finsko vyzkouší zaručený příjem, skupina obyvatel dostane 15 tisíc měsíčně

Finská vláda od příštího roku zavede zkušebně takzvaný všeobecný základní příjem. Vybraná skupina občanů bude od státu automaticky dostávat 560 eur (přes 15 tisíc korun) měsíčně.… více

Mobilní web