Eurozóna musí posílit, aby vydržela krach člena, žádá Bundesbank

Eurozóna by měla podniknout kroky, které zajistí, že měnová unie vydrží platební neschopnost některé ze svých členských zemí. Uvedla to německá centrální banka Deutsche Bundesbank. V eurozóně se nyní zaměřuje pozornost na Řecko, jemuž hrozí vyhlášení bankrotu, pokud nová řecká levicová vláda nepřesvědčí svými kroky eurozónu, aby jí v nejbližších týdnech uvolnila další finanční pomoc.

 Bundesbank
23.3.2015 13:28   |  

„Finanční a dluhová krize… ještě není překonána,“ uvedla Spolková banka a zdůraznila že primární zodpovědnost za své dluhy musí mít jednotlivé státy a investoři. „Měnová unie by měla být schopna vydržet extrémní případ pádu některého členského státu do insolvence,“ dodala.

Banka rovněž v pravidelné měsíční zprávě předpověděla německé ekonomice ve druhém čtvrtletí pokračující zlepšování hospodářské situace, kterou podpoří domácí i zahraniční poptávka. „Německá ekonomika po překvapivě silném růstu na konci roku 2014 výrazně sílila i v prvním čtvrtletí. Známky pokračujícího energického vzestupu jsou patrné i pro druhé čtvrtletí,“ uvedla banka.

Německá ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí zrychlila meziroční růst na 1,6 procenta z tempa 1,2 procenta v předchozích třech měsících. Za celý rok ekonomika expandovala o 1,6 procenta.


Čtěte také:

Řecké vládě vystačí peníze jen do osmého dubna, tvrdí německý list

Němečtí zbrojaři prý upláceli v Řecku, Atény chtějí vysoké odškodné

Řecko ustupuje, věřitelům slibuje okamžitou a konstruktivní spolupráci

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web