Fico: Rozpad eurozóny? Vidím to 50:50

Slovenský premiér Robert Fico dnes na tiskové konferenci prohlásil, že se obává rozpadu eurozóny a považuje jej stále za reálnou alternativu, pokud se nepodaří zvládnout situaci v zemích, jako je Řecko nebo Španělsko. Euro na zatím asi nejskeptičtější výrok vrcholného politického představitele země eurozóny ihned reagovalo poklesem.

 Robert Fico
30.8.2012 17:28   |  

„Velmi záleží na tom, jak budou reagovat jednotlivé státy eurozóny na materiál, který se bude týkat posilnění evropské integrace,“ řekl Fico.

„To všechno může vést k posilnění Evropské unie a eurozóny, nebo k rozdělení eurozóny. Rozpad eurozóny vidím stejně reálný jako její udržení, padesát na padesát,“ dodal premiér.

Investoři na slova Fica ihned zareagovali - euro kleslo na denní minimum 1,2496 dolaru z předchozí úrovně poblíž 1,2530.


Čtěte také:

S eurem tak 20 let nepočítáme, zní z Maďarska

Rozpad eurozóny by Německo stál až 10 procent HDP


Eurozónu teď čeká série důležitých jednání, především pak zasedání bankovní rady Evropské centrální banky (ECB). Finanční trhy s napětím očekávají, zda prezident ECB Mario Draghi oznámí podrobnosti k chystanému plánu odkupu aktiv, který ECB avizovala.

Autor: reuters, vrb

Komentáře

Čtěte také

Snowden vyvinul antišpionážní pouzdro pro chytré mobily

Snowden vyvinul antišpionážní pouzdro pro chytré mobily

Letový režim je neúčinný a před špionážními praktikami úřadů vás neochrání, tvrdí americký whistleblower a bojovník proti „vládní špionáži“ Edward Snowden. Řešení obav před tím,… více

Mobilní web