Finanční systém USA nejvíc ohrožuje banka JPMorgan, varuje úřad

Banka JPMorgan Chase & Co. nese největší potenciální riziko pro americký finanční systém. Vyplývá to ze studie vládního úřadu pro finanční výzkum (OFR).

 Banka JPMorgan
17.2.2015 21:21   |  

OFR, který působí při ministerstvu financí, vůbec poprvé sestavil žebříček největších amerických bank podle rizik pro finanční systém. Jejich rizika hodnotí na základě různých měřítek, jako velikosti, propojenosti, složitosti a přeshraniční činnosti.

Druhou nejrizikovější bankou je Citigroup. Třetí skončila Bank of America a do první pětky se dostaly také Morgan Stanley a Goldman Sachs.

OFR byl zřízen po úvěrové krizi v letech 2007 až 2009, aby pomohl regulátorům zmapovat finanční trh. Úřad má pravomoc k získávání bankovních dat. Má velkou míru nezávislosti a je financována z peněz získaných od bank.

Studie zahrnuje 33 amerických bank s majetkem přes 50 miliard dolarů (1,2 bilionu korun). Banky této velikosti jsou považovány za systémově důležité banky a jsou předmětem přísnějších pravidel. Zkoumané údaje se vztahují k roku 2013.


Čtěte také:

Americké úřady vyšetřují banku JP Morgan, najala syna čínského ministra

Výběr bankovních pokut v USA stoupl na trojnásobek

Hackerský útok na banku JPMorgan se dotkl 76 milionů domácností

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Pentagon používá ke koordinaci jaderných sil 40 let starý počítač

Pentagon používá ke koordinaci jaderných sil 40 let starý počítač

Americké jaderné síly stále používají zastaralé diskety a počítačové systémy ze 70. let. Jejich údržba přitom americké daňové poplatníky vyjde každoročně na zhruba 61 miliard… více

Komerční prezentace
Mobilní web