Finanční systém USA nejvíc ohrožuje banka JPMorgan, varuje úřad

Banka JPMorgan Chase & Co. nese největší potenciální riziko pro americký finanční systém. Vyplývá to ze studie vládního úřadu pro finanční výzkum (OFR).

 Banka JPMorgan
17.2.2015 21:21   |  

OFR, který působí při ministerstvu financí, vůbec poprvé sestavil žebříček největších amerických bank podle rizik pro finanční systém. Jejich rizika hodnotí na základě různých měřítek, jako velikosti, propojenosti, složitosti a přeshraniční činnosti.

Druhou nejrizikovější bankou je Citigroup. Třetí skončila Bank of America a do první pětky se dostaly také Morgan Stanley a Goldman Sachs.

OFR byl zřízen po úvěrové krizi v letech 2007 až 2009, aby pomohl regulátorům zmapovat finanční trh. Úřad má pravomoc k získávání bankovních dat. Má velkou míru nezávislosti a je financována z peněz získaných od bank.

Studie zahrnuje 33 amerických bank s majetkem přes 50 miliard dolarů (1,2 bilionu korun). Banky této velikosti jsou považovány za systémově důležité banky a jsou předmětem přísnějších pravidel. Zkoumané údaje se vztahují k roku 2013.


Čtěte také:

Americké úřady vyšetřují banku JP Morgan, najala syna čínského ministra

Výběr bankovních pokut v USA stoupl na trojnásobek

Hackerský útok na banku JPMorgan se dotkl 76 milionů domácností

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Mnichov: Střelba nemá souvislost s uprchlíky ani IS, tvrdí policie

Mnichov: Střelba nemá souvislost s uprchlíky ani IS, tvrdí policie Video

Útok, při němž v pátek v Mnichově střelec zabil devět lidí a pak sám sebe, neměl politický motiv. Na tiskové konferenci to dnes řekl mnichovský policejní ředitel Hubertus Andrä,… více

Mobilní web