Krize dolehla i na ruské regiony, Novgorodská oblast se přiblížila bankrotu

Prakticky všechny ruské regiony mají problémy s příjmovou částí svých rozpočtů, řekl ruský premiér Dmitrij Medveděv. S rozpočtovými problémy se ruské kraje a oblasti potýkají kvůli snížení cen ropy, hlavního ruského exportního produktu, a v důsledku protiruských sankcí vyhlášených v USA a Evropské unii.

Staronový ruský premiér Dmitrij Medveděv
21.7.2015 16:37   |  

Objem ekonomiky v Rusku neroste, ale naopak se snižuje, přiznal Medveděv. Vláda proto chce letos nejpotřebnějším regionům rozdělit subvence ve výši 310 miliard rublů (135 miliard korun). Vynaloženy by měly být zejména na výplatu sociálních dávek, upozornil předseda ruské vlády.

Medveděv minulý měsíc na vládní poradě konstatoval, že Rusové si musejí zvyknout na život v hospodářské krizi, protože země bude muset ještě poměrně dlouho fungovat v režimu rozpočtových úspor.


Čtěte více o ruské ekonomické kondici: Poslední zhasne. Rusko opouštějí zahraniční firmy i domácí podnikatelé


Pro letošní rok počítal rozpočet s příjmy 15 bilionů rublů (6,6 bilionu korun), ale podle odhadu ministerstva financí budou nižší až o 2,5 bilionu. V příštím roce dosáhne propad příjmů částky 1,8 bilionu a v roce 2017 to bude 1,6 bilionu rublů.

Počátkem června bylo v Moskvě oznámeno, že Novgorodská oblast, která leží na západě země nedaleko hranic s Estonskem a Lotyšskem, se jako první ruský region přiblížila bankrotu kvůli neschopnosti splácet vysoké dluhy. Její dluh se vyšplhal na téměř dvě miliardy rublů (870 milionů korun).


Čtěte také:

Ruská ekonomika zrychlila pokles, sráží ji sankce i nízké ceny ropy

Rusko čekají škrty, lidé si musí zvyknout na život v krizi, varuje Medveděv

Rusko krizi zvládá, prohlásil Putin. Západ ujistil o ochotě spolupracovat

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Skanska na východě Slovenska postaví 14 km dálnice za 5,3 miliardy korun

Skanska na východě Slovenska postaví 14 km dálnice za 5,3 miliardy korun

Stavební společnost Skanska Česká republika a Slovensko postaví 14,4 kilometru dlouhý úsek dálnice D1 na východním Slovensku poblíž Košic. Hodnota stavby je 5,3 miliardy korun.… více

Mobilní web