Kubánci začínají soukromě podnikat

Kuba má letos zažít přelomový rok svého hospodářství. Socialistická země udělila už půl milionu licencí k soukromému podnikání. Dosud ale jen na okrajové služby jako prodej ovoce, taxíky nebo přišívání knoflíků.

Kuba má letos zažít přelomový rok svého hospodářství. Socialistická země udělila už půl milionu licencí k soukromému podnikání
10.2.2016 7:45   |  

Vedle toho vznikají takzvaná nezemědělská družstva. „Pro založení je zapotřebí dohody tří Kubánců, kteří všichni v družstvu pracují. Vláda dosud schválila na pět set takových družstev, valná většina z nich je z oblasti maloobchodu, gastronomie, osobních a technických služeb,“ uvádí Jan Levitner z obchodního úseku české ambasády v Havaně.

Nakolik vážně to Kuba s transformací myslí, by měl v dubnu ukázat klíčový sjezd tamní komunistické strany. Od něj svět očekává, že kubánské vedení vyjádří jasné stanovisko, kam chce ekonomiku kormidlovat.


Čtěte také:

Kuba nezvládá rekordní počty turistů. Největší nápor ji ale teprve čeká

Kuba v roce 2016 poroste polovičním tempem, z propadu viní světovou krizi

Spojené státy a Kuba se předběžně dohodly na obnovení leteckého spojení

Autor: tos

Komentáře

Čtěte také

Eurokomisařka Bieńkowská vyzvala Volkswagen k odškodnění zákazníků v Evropě

Eurokomisařka Bieńkowská vyzvala Volkswagen k odškodnění zákazníků v Evropě

Eurokomisařka pro vnitřní trh Elžbieta Bieńkowská dnes vyzvala německý automobilový koncern Volkswagen, aby za skandál kolem manipulací s emisemi naftových vozů odškodnil rovněž… více

Komerční prezentace
Mobilní web