Londýnská City kritizuje britskou vládu

19.10.2010 8:30   |  

The City of London Corporation, organizace zastupující zájmy pracovníků londýnské City, kritizuje britskou vládu za uvalovaní daní na tuto známou finanční adresu. V její čerstvě zveřejněné zprávě stojí, že současný daňový režim poškozuje konkurenceschopnost Londýna.

Zatímco jeho konkurenti zavádějí daňové úlevy, aby přilákali zahraniční pracovníky, kterým nevadí přesunout se kvůli práci do jiné země, Londýn jim „nabízí“ vysoké zdanění.

„V posledních třech letech byl Londýn svědkem tří daňových překvapení. Ať již šlo o padesátiprocentní zdanění bonusů, zvýšení horní sazby daně z příjmu až na 50 procent nebo o diskutovanou bankovní daň,“ uvádí se ve zprávě.

Za rok 2009 odvedla City na daních na 66 miliard liber, zaměstnávala 300 tisíc lidí a představovala deset procent hrubého domácího produktu Velké Británie. Organizace proto vyzývá vládu k větší diskuzi ohledně daní.

Autor: pez

Komentáře

Čtěte také

Neomezené volání i internet: tendr pro vnitro se protahuje kvůli námitkám

Neomezené volání i internet: tendr pro vnitro se protahuje kvůli námitkám

Rozuzlení soutěže na poskytování telekomunikačních služeb pro více než 66 tisíc zaměstnanců ministerstva vnitra se oddaluje. Proti jejím podmínkám totiž podali námitky dva zájemci… více

Mobilní web