Londýnská City opět nabírá

20.8.2010 8:18   |  

Londýnská City, největší evropské finanční centrum, ožívá a nabízí výrazně více nových pracovních příležitostí. Finanční instituce tak budoucnost vidí optimisticky, navzdory nepřesvědčivým výsledkům za druhé čtvrtletí a rostoucím obavám z dalšího propadu ekonomiky.

Počet volných míst v londýnském sektoru finančních služeb vzrostl v červenci podle agentury Morgan McKinley na 6048, o sedm procent více než v červnu a o 71 procent více než o rok dříve. Zpráva je o to překvapivější, že nabírání nových lidí přes léto většinou zpomaluje. Podle headhunterů byl největší zájem o odborníky v oblasti řízení rizika, o účetní, auditory a projektové manažery.

Nárůst náboru nových pracovníků doprovází tříprocentní propad průměrné mzdy těch zaměstnanců, kteří byli přijati v červenci, proti těm, kteří nastoupili v červnu.

„Červenec byl druhým nejaktivnějším měsícem, co se najímání nových zaměstnanců týče,
od srpna 2008, trh práce pro lidi ve finančních službách tak pokračuje v solidním růstu,“ říká ředitel finanční divize společnosti Morgan McKinley Andrew Evans.

Pracovní trh finančních služeb se od prosince 2008 pomalu zotavuje, poté co trhy prodělaly neklidný vývoj vyvolaný pádem banky Lehman Brothers v září téhož roku. Finanční sektor tvoří téměř osm procent celé ostrovní ekonomiky a v předposledním hospodářském roce generoval 12,1 procenta veškerých daňových příjmů.

Evans dále varuje před nejistým výhledem na druhé pololetí letošního roku – kvůli zadlužování vlád, úsporám a hrozbě krize s dvojitým dnem. Nabízených pracovních pozic by opět mohlo ubýt.

V reakci na neuspokojivé výsledky za druhý kvartál snížily některé banky své ambice na nábor nových zaměstnanců, jiné se chystají propouštět. Credit Suisse chce propustit 75 zaměstnanců své londýnské divize investičního bankovnictví, Barclays více než tři stovky.

„Spoustě bank se ve druhém čtvrtletí nevedlo tak dobře, jak by si představovaly, čekají na výsledky třetího kvartálu, než se rozhodnou, zda budou najímat nové lidi,“ řekl deníku Financial Times David Reynolds z londýnské headhunterské společnosti Scott Reynolds Search Partners. Bank of England minulý týden snížila očekávání růstu britského hospodářství v příštích třech letech a uvedla, že kvůli novým rozpočtovým škrtům potrvá ekonomice zotavení déle, než se očekávalo. Podobně americký Fed přiznal, že rychlost oživení zpomaluje.

Londýnská City je vedle New Yorku nejdůležitějším finančním centrem světa. Pracuje zde zhruba 300 tisíc lidí. Svá ústředí zde mají největší firmy světa, proběhne zde více než třetina všech globálních devizových obchodů.

Autor: Zdeněk Pečený

Komentáře

Čtěte také

Brusel se zastává médií a opět brojí proti Googlu

Brusel se zastává médií a opět brojí proti Googlu

Evropská komise má v současnosti na stole návrh reformy zákonů o autorských právech. V dokumentech, které EU zveřejní v září, se Evropská komise zabývá podporou mediálních domů.… více

Mobilní web