Medveděv: Rekapitalizace ruských bank proběhne do konce ledna

Program ruské vlády, který umožní rekapitalizaci ruského bankovního sektoru prostřednictvím domácích dluhopisů, takzvaných OFZ, by měl být hotov do konce ledna. Oznámil to ruský premiér Dmitrij Medveděv, kterého z ruských médií citovala agentura Reuters.

Ruský premiér Dmitrij Medveděv
22.1.2015 12:32   |  

Ruský bankovní systém tvrdě zasáhly západní sankce, uvalené na Rusko v souvislosti s jeho rolí v ukrajinské krizi. Velkým bankám tyto restrikce omezily přístup na mezinárodní finanční trhy, takže se jim prudce zvýšily náklady na vlastní financování. Situaci bank podkopává i směřování ekonomiky do recese a také loňský výrazný propad kurzu rublu.

Místopředseda ruské vlády Igor Šuvalov ve středu prohlásil, že ruská vláda připravuje plán na podporu ekonomiky, na jehož realizaci bude potřebovat 1,375 bilionu rublů (půl bilionu korun). Plán zahrnuje i čtvrt bilionu rublů z Národního fondu bohatství na rekapitalizaci státních bank.

Ruský ministr hospodářství Alexej Uljukajev ve středu ovšem podotkl, že ruská ekonomika začíná vykazovat známky oživení z nejhorší fáze nynější finanční krize. Poukázal přitom na stabilizaci cen ruských akcií a kurzu ruské měny.


Čtěte také:

Rusko zvažuje prodej státních dluhopisů, aby mělo na podporu bank

Rusko zachraňuje další banku. Gazprombank dostala 40 miliard rublů

Ruská banka vydala první postkrymské dluhopisy

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Vrbětice: soud osvobodil firmy zbrojaře Strnada, argumenty ÚOOZ vyšuměly

Vrbětice: soud osvobodil firmy zbrojaře Strnada, argumenty ÚOOZ vyšuměly

Krajský soud ve Zlíně se plně ztotožnil s argumenty obhajoby a zprostil pět osob a firmy Excalibur Army a Real Trade Praha obžaloby ze skladování zakázaných výbušnin ve Vrběticích… více

Mobilní web