Německým podnikatelům se daří, vyhlásili nejméně bankrotů za 17 let

Počet firemních bankrotů v Německu loni šestým rokem za sebou klesl a ocitl se na nejnižší úrovni od roku 1999, kdy byl přijat současný insolvenční zákon. K poklesu přispívá dlouhotrvající růst největší evropské ekonomiky. Podle údajů spolkového statistického úřadu bylo loni registrováno jako insolventních 23 123 firem, což bylo o čtyři procenta méně než v předchozím roce.

Německý obchod, ilustrační foto
11.3.2016 12:45   |  

Částka pravděpodobných nároků ze strany věřitelů loni klesla na 17,5 miliardy eur (473,6 miliardy korun) z 25,2 miliardy eur v roce 2014. Snížil se rovněž počet osobních bankrotů, a to o sedm procent na 80 347 případů. Nižší byl počet osobních bankrotů pátým rokem za sebou.

Německá ekonomika loni vzrostla o 1,7 procenta, hlavně díky silné soukromé spotřebě a vyšším státním výdajům. Silná domácí poptávka, poháněná růstem mezd, nízkou inflací a rekordně vysokou zaměstnaností, kompenzuje slabší obchod, který byl tradičním pohonem růstu německé ekonomiky.

Ministerstvo hospodářství ve své dnešní měsíční zprávě uvedlo, že začátek letošního roku byl dobrý a ekonomika zůstává na růstové cestě navzdory možným hrozbám, jako je zpomalení na rozvíjejících se trzích, které mají vliv na vývoz, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ieconomics.com


Čtěte také:

Německo má nejnižší nezaměstnanost od sjednocení. Imigrace paradoxně pomáhá

Útlum mladých trhů Německo stále straší, export se ale vrátil k růstu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Prodej firem v Česku vázne, světový tisk peněz žene ceny nahoru

Prodej firem v Česku vázne, světový tisk peněz žene ceny nahoru

Měnová politika centrálních bank založená na vypouštění stále nových a nových peněz do oběhu vede k růstu cen firem. Jejich nákupy pak drhnou. Velké transakce s podniky začínají… více

Mobilní web