Nezaměstnanost eurozóny dál roste, Česko ji má v EU sedmou nejnižší

Množství nezaměstnaných v eurozóně v listopadu stouplo na novou rekordní úroveň 11,8 procenta. V říjnu to bylo o 0,1 procentního bodu méně. V celé Evropské unii nezaměstnanost zůstala na říjnových 10,7 procenta. Nezaměstnanost v Česku byla sedmá nejnižší z 27 zemí EU, když podle metodiky Eurostatu dosahovala stejně jako v Belgii 7,4 procenta.

  Španělsko, nezaměstnanost
8.1.2013 11:30   |  

Míra nezaměstnanosti v porovnání se stejným obdobím roku 2011 výrazně stoupla. V eurozóně v listopadu předloňského roku činila 10,6 procenta a deset procent v celé unii.

Evropští statistici odhadli, že ve zhruba půlmiliardové EU bylo v listopadu bez práce přibližně 26 milionů práce schopných lidí, z čehož více než 18,8 procenta připadlo na eurozónu. Proti říjnu tak v EU přibylo 154 tisíc nezaměstnaných a v eurozóně 113 tisíc.

Nejvyšší nezaměstnanost Eurostat už tradičně hlásí u Španělska a Řecka, kde je bez práce více než čtvrtina lidí. Ve Španělsku je to 26,6 procenta a v Řecku 26 procent, avšak v tomto případě jde o údaj za září, neboť data za listopad zatím nejsou k dispozici.

Naopak v Rakousku to bylo 4,5 procenta, v Lucembursku 5,1 procenta, v Německu 5,4 procenta a Nizozemí 5,6 procenta.


Míra nezaměstnanosti (listopad 2012)

Rakousko (AT), Lucembursko (LU), Německo (DE), Nizozemí (NL), Rumunsko (RO), Malta (MT), Belgie (BE), Česko (CZ), Velká Británie (UK), Dánsko (DK), Finsko (FI), Švédsko (SE), Estonsko (EE), Slovinsko (SI), Francie (FR), Polsko (PL), Maďarsko (HU), Itálie (IT), Bulharsko (BG), Lotyšsko (LT), Kypr (CY), Litva (LV), Slovensko (SK), Irsko (IE), Portugalsko (PT), Řecko (EL), Španělsko (ES)Čtěte také:

Nástupní plat 109 tisíc. Hledejte práci v Bruselu

Mladí do 25 let povinně do práce, plánuje Brusel

Autor: vrb, čtk

Komentáře

Čtěte také

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italská policie dnes zatkla druhého nejhledanějšího člena mafie Ernesta Fazzalariho, který se 20 let skrýval. Nyní šestačtyřicetiletý Fazzalari byl významným členem kalábrijské… více

Komerční prezentace
Mobilní web