Politický pat prý španělskou ekonomiku nepoškodil, zemi čeká silný růst

Tempo růstu španělské ekonomiky v letošním roce překročí tři procenta, ačkoli patová politická situace v zemi začíná mít na hospodářství negativní vliv. V rozhovoru s listem ABC to uvedl prozatímní ministr hospodářství Luis de Guindos. Červencová vládní prognóza přitom letošní tempo růstu odhadovala pouze na 2,9 procenta.

Šéf španělských lidovců Mariano Rajoy při povolebním vyjednávání s předsedou levicové strany Podemos Pablem Iglesiasem
19.9.2016 15:13   |  

V loňském roce španělská ekonomika stoupla o 3,2 procenta, tedy nejprudším tempem od začátku hospodářské krize v roce 2008. Ekonomika se teprve koncem roku 2013 vymanila z recese a teď patří k nejrychleji rostoucím v Evropské unii.

Španělské politické strany však od loňského prosince nedokázaly vytvořit stabilní vládu. Negativní ekonomické důsledky patové politické situace se podle ministra projeví ve čtvrtém čtvrtletí. Letošní hospodářský růst zatím podporují silné spotřebitelské výdaje, za kterými stojí zlepšující se podmínky na trhu práce a rekordní příliv turistů.


Čtěte také:

EU prý potrestá Španělsko a Portugalsko. Poprvé kvůli rozpočtové nekázni

Španělsko letos navštívil rekordní počet turistů, zejména Britů

Brexit dál drolí království. Španělsko chce spoluvládu nad Gibraltarem

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Pomůžeme vám dobýt Rakku, ale bez Kurdů, slíbil Erdogan USA

Pomůžeme vám dobýt Rakku, ale bez Kurdů, slíbil Erdogan USA

Turecko se chce po boku Spojených států podílet na boji s radikály ze samozvaného Islámského státu (IS) a vyhnat je z jejich bašty v syrském městě Rakka. Podmínkou je, že se… více

Mobilní web