Problémy udat dluhopisy má už i Slovensko

Podobně jako v posledních dnech v několika evropských zemích včetně Německa nebyl při dnešní aukci dostatečný zájem ani o slovenské dluhopisy. Ministerstvo financí prodalo tříleté státní dluhopisy za 28 milionů eur, hluboko pod plánovanými 150 miliony, uvedla Agentura pro řízení dluhu a likvidity (ARDAL).

Bratislava
28.11.2011 12:46   |  

Průměrný výnos tříletých slovenských dluhopisů vyskočil z 2,68 procenta na 3,46 procenta v minulé aukci.

Agentura pro řízení dluhu a likvidity uvedla, že výsledek slovenské aukce odráží celkovou situaci v Evropě. Zvažuje kvůli tomu, že by další nabídku dluhopisů mohla nahradit prodejem pokladničních poukázek.

S nezájmem o své dluhopisy se už potýká samotné jádro eurozóny. Německu se minulý týden podařilo prodat jen necelé dvě třetiny nabízeného balíku dluhopisů, což je jeden z nejhorších výsledků od vstupu země do eurozóny. Spolkové bondy přitom platí za jistou investici.

Tendence klesajícího zájmu investorů nakupovat evropské dluhopisy podle analytiků odráží rostoucí nedůvěru v projekt eura.

Autor: vrb

Komentáře

Čtěte také

Erdogan ničí turecké soudnictví a právní stát, varují nejvyšší soudy v EU

Erdogan ničí turecké soudnictví a právní stát, varují nejvyšší soudy v EU aktualizováno

Předsedové nejvyšších soudů členských států EU vyzvali ve společném prohlášení tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, aby upustil od nezákonných postupů vůči svým domnělým… více

Mobilní web