Problémy udat dluhopisy má už i Slovensko

Podobně jako v posledních dnech v několika evropských zemích včetně Německa nebyl při dnešní aukci dostatečný zájem ani o slovenské dluhopisy. Ministerstvo financí prodalo tříleté státní dluhopisy za 28 milionů eur, hluboko pod plánovanými 150 miliony, uvedla Agentura pro řízení dluhu a likvidity (ARDAL).

Bratislava
28.11.2011 12:46   |  

Průměrný výnos tříletých slovenských dluhopisů vyskočil z 2,68 procenta na 3,46 procenta v minulé aukci.

Agentura pro řízení dluhu a likvidity uvedla, že výsledek slovenské aukce odráží celkovou situaci v Evropě. Zvažuje kvůli tomu, že by další nabídku dluhopisů mohla nahradit prodejem pokladničních poukázek.

S nezájmem o své dluhopisy se už potýká samotné jádro eurozóny. Německu se minulý týden podařilo prodat jen necelé dvě třetiny nabízeného balíku dluhopisů, což je jeden z nejhorších výsledků od vstupu země do eurozóny. Spolkové bondy přitom platí za jistou investici.

Tendence klesajícího zájmu investorů nakupovat evropské dluhopisy podle analytiků odráží rostoucí nedůvěru v projekt eura.

Autor: vrb

Komentáře

Čtěte také

Turecké tanky přejely syrskou hranici, chtějí dostat Kurdy za Eufrat

Turecké tanky přejely syrskou hranici, chtějí dostat Kurdy za Eufrat

Turecko dnes ráno zahájilo za podpory letectva mezinárodní koalice ofenzivu proti radikálům z takzvaného Islámského státu (IS) u severosyrského města Džarabulus. Podle… více

Mobilní web